مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

بدن مرد ۹ ارتباط عجیب دارد، با آنها آشنا شوید!

۱۳۹۴/۰۹/۲۶ 453 بازدید
بدن مرد ۹ ارتباط عجیب دارد، با آنها آشنا شوید!
کد مطلب : 86560هرچند دانستن ارتباطات اعضای بدن کمی عجیب غریب به نظر می‌رسد، اما کاملا علمی و ثابت شده‌اند. دراین مطلب چند مورد معروف این ارتباطات عجیب و غریب درباره بدن مرد است که دانستنش به درد می‌خورد.

صدای مردان چه ربطی به قدشان دارد؟
محققان دانشگاه واشنگتن اخیرا کشف کردند که شنوندگان می‌توانند بدون دیدن کسی که حرف می‌زند میزان قد او را تخمین بزنند. دلیل آن به صداهای زیرین گلو و حنجره مربوط می‌شود. اگر افراد قد بلند باشند صدایی که در راه هوایی زیر ریه ایجاد می‌شود پایین‌تر است. بنابراین افراد هر چه قدبلندتر باشند صدای بم‌تر و آرام‌تری دارند. شاید کسی باور نکند این ارتباط در بدن مرد وجود دارد اما در بین اطرافیانتان امتحان کنید.

چشمهای مردان چه چیزی از مغز می‌گویند؟
یکی دیگر از ازتباطات عجیب بدن مرد چشمها هستند. رگهای نازک و کوچک پشت چشم نشان می‌دهند که ذهن چقدر سالم و فعال است. گزارش های اخیر در علم روانشناسی نشان‌داده است که هرچقدر رگها پشت چشم مرد پهن تر و بزرگتر باشد از میزان کمتر IQ و هوش برخوردار است به ویژه در دوران میان‌سالی و علاوه بر آن ضعف قوه بینایی این افراد بیشتر است و زودتر دچار مشکل بینایی می‌شوند.

پوست چه چیزی در مورد فشار خون می‌گوید؟
چین‌و‌چروک پوست تنها نشانه پیری نیست بلکه خبر از بدی اوضاع قلب و فشار‌خون هم دارد. مردانی که پوستشان چروک بیشتری نسبت به هم‌سن و سالانشان دارد باید حتما قلب و فشارخون خود را کنترل کنند چون یکی از نشانه های فشارخون بالا و بیماری‌های قلبی داشتن چروک زیاد روی پوست است. این هم ارتباط بدن مرد با سلامتی اش.

انگشتان مردان چه چیزی درباره آلت تناسلی آنها می‌گوید؟
شاید این از پرطرفدارترین ارتباطاتت اعضای بدن مرد باشد! احتمالا همه مردان با خواندن این مطلب اولین کاری که می‌کنند به انگشتان خود نگاه می‌کنند. مردانی که انگشت اشاره‌اشان کوتاهتر از انگشت ازدواجشان است آلت تناسلی بزرگتری دارند. در سال ۲۰۱۱ دانشمندان کره‌ای علت آن را توضیح دادند و به این علت است که جنینی که بیشترین میزان تستوسترون را دریافت می‌کند بر رشد این انگشت و آلت تناسلی تاثیر می‌گذارد.

انگشتان چه چیزی درباره احتمال سرطان می‌گویند؟
به همان‌اندازه که داشتن انگشت حلقه بلندتر برای مردان دلپذیرتر است داشتن انگشت اشاره بلندتر نشان‌دهنده ابن است که در دوره میان‌سالی احتمال ابتلا به سرطان پروستات خیلی کمتر است و دلیل آن هم دقیقا همان میزان تستوسترون در دوران جنینی است. مطالعات نشان داده‌است که کسانی که در دوران جنینی هورمون تستوسترون بیشتری دریافت می‌کنند احتمال سرطان پروستات بیشتری در دوره میان‌سالی دارند.

پاهای مردان چه چیزی درباره قدرت نعوظشان می‌گوید؟
طبق نتایج تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی هاروارد مردانی که دچار سندرم پاهای بی‌قرار هستند بسیار بیشتر از دیگر مردان دچار اختلالات نعوظ می‌شوند. هر دو این مشکلات به میزان زیادی به پایین بودن ماده شیمیایی دوپامین در بدن مرد مربوط است.

دندان‌ها چه چیزی درباره مغز می‌گویند؟
در سال ۲۰۱۲ مجله طب سالمندان آمریکا نتایج تحقیقات پزشکان موسسه سالمندان آمریکا را چاپ کرد. بر اساس آن قدرت جویدن بالا باعث می‌شود کارکرد مغز بیشتر شود. اما این لزوما به این معنا نیست که مشکل در جویدن باعث زوال عقل می‌شود. چیزی که مهم است این است که خوب جویدن که ناشی از داشتن فک قوی و دندان‌‌های سالم و قوی است باعث سلامت مغز می‌شود.

خواب چه چیزی درباره چشمان می‌گوید؟
افرادی که مبتلا به آپنه در خواب و یا همان تنگی‌نفس در خواب هستند دوبرابر دیگران در خطر ابتلا به گلوکم چشم می‌شوند. این بیماری چشمی بسیار خطرناک است و بعد از ۵ سال باعث کوری می‌شود. هنگامی که اکسیژن کافی به بدن نمی‌رسد باعث آسیب رسیدن به اعصاب بینایی می‌شود ونهایتا منجر به گلوکم در چشم می‌گردد.

لبها چه چیزی در مورد حافظه می‌گویند؟
طبق مطالعات دانشگاه کلمبیا مردانی که در جوانی بر اثر سرما مرتب دچار پارگی لب و ترک‌خورگی پوست لب می‌شوند در دوران میانسالی زودتر دچار آلزایمر و زوال حافظه می‌شوند. آن هم به علت میزان بیشتر عفونت در این افراد است.

این ارتباطات در بدن مرد شاید برای بعضی ها خنده دار باشد اما از نظر علمی ثابت شده است. بنابراین برای کسانی که بدن مرد را بیشتر می خواهند بشناسند احتمالا مفید خواهد بود.

نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: