مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

با ماکائو آشنا شوید

۱۳۹۶/۰۵/۲۴ 2165 بازدید
با ماکائو آشنا شوید
کد مطلب : 490018

 

 

شاید بارها نامش به گوشتان رسیده باشد، اگر تا به حال فکر می کردید که سنگاپور شهری در چین یا مالزی است باید به شما بگوییم که اشتباه فکر می کردید، سنگاپور کشوری مستقل است که در جمعیتی برابر با چهار و نیم میلیون نفر در سال ۱۹۶۵ از مالزی استقلال یافت، این کشور راقیه فن شناسی یکی از قطب های بزرگ تجاری و اقتصادی آسیا محسوب می شود.

برترین جاذبه های گردشگری سنگاپور
سنگاپور

از جمله مطرح ترین مسائلی که در خصوص سناپور وجود دارد بیك همه جا راجع به آن شنیده باشید، سیستم بی نقص و بی همانند حمل و نقل عمومی در این شهر است، در سنگاپور مهم نیست که شما در کدام اشكوب از شهر هستید، هر کجا که باشید حداکثر  زمانی که برای رسیدن به هر پوشش دیگر از شهر الزامی دارید تنها نیم ساعت است. وضعیت اتوبوس ها، خطوط مترو، قطارهای mrt و تاکسی ها به گونه ای ست که شما کمترین بیشترین مسافت ممکن را در کمترین لمحه سپری خواهید کرد.

نژاد، قومیت و زبان در سنگاپور بی صولت ترین چیزها هستند، چرا که سنگاپور از چند نژاد و قومیت مختلف، مالایی، چینی، هندی و حتی انگلیسی تشکیل شده است و در آن مردم به كلمه های مختلف، چینی، هندی و انگلیسی صحبت می کنند، اگر نگران واژه سازش در سنگاپور هستید، نگران نباشید مختصر زبان انگلیسی در سنگاپور به شما کمک خواهد کرد تا کارتان راه بیافتد.

در ادامه این بخش از سری مقالات اطلاعات سفر با برترین جاذبه های گردشگری سنگاپور آشنا خواهید شد:

محله چینی ها

سابقه تاریخی این محله به سال ۱۸۲۱ بر می گردد، یعنی زمانی که کالاهای چینی وارد این شهر شد و مسافرین چینی به مکان مهاجرت کردند و در اطراف رودی در جنوب سنگاپور ساکن شدند.

محله چینی ها
محله چینی ها

پارک مرلیون

شاید قدم زدن در این پارک، یکی از لذت بخش ترین کارهایی آرزو بادا که شما با تور سنگاپور آروین خواهیدکرد، این پارک نمود تابش ای خاص و منحصر به فرد داشته و با جاذبه ای مدرن اجین شده است، اگر با خانواده به سنگاپور سفر کردید، بازدید از این پارک را فراموش نکنید.

سنتوزا و دنیای زیر آب

در این مجموعه ی بی مثل شما می توانید سوار بر تله کابین شده و به سمت سنتوزار حکرت کنید و منظره ی با شکوه آسمان سنگاپور و بندر تجاری جهانی سنگاپور را مانند پردگان سیروسیاحت کنید. هنگام ورود تصاویری که نمایانگر تاریخچه سنگاپور هستند را مشاهده کنید و در کنار این جاذبه های بی قرین عکس یادگاری بگیرید،  در زیر آب بیش از ۶۰۰۰ موجود دریایی وجود دارد که شما می توانید آنها را از نزدیک گل گشت کنید. بدون شک این می تواند یکی از مهیج ترین کارهایی بو که شما در سفر خود انجام می دهید.

سنتوزا و دنیای زیر آب
سنتوزا و دنیای زیر آب

باغ وحش

شاید به جرات بتوان گفت که مانند این باغ وحش در آمریکا و اروپا پیدا نخواهد شد، این باغ وحش باشکوه با مساحتی برابر با ۹۰ هکتار در برگیرنده ی بیش از ۲٫۰۰۰ گونه حیوان مختلف  از سراسر جهان است که بسیاری از این حیوانات آزاد بوده و در میان میله های قفس احاطه نشده اند و تنها بوته هایی متعسر دور آنها کشیده شده است، اگر با خانواده به سنگاپور سفر کرید، باغ وحش سنگاپور می تواند یکی از بهترین جاهایی شمیم که در طول سفر خود به آن سر می زنید.

باغ پرندگان

امکان ندارد کسی به سنگاپور سفر کند و از باغ پرندگان سنگاپور دید نکند، در باغ پرندگان می توانید منظره ای باشکوهی ببینید که در هیچ جای دیگر از دنیا وجود ندارد.

باغ پرندگان
باغ پرندگان

معبد مقدس دندان بودا

همانطور که می دانید معابد یا برای خدایان ساخته می شود یا چیزهای دیگر مربوط به آنها، معبد دندان بودا همانطور که از نامش پیداست کاملا مشخص است برای چه ساخته شده! این معبد در اواخر ۱۹۸۰ زمانی که یک معبد بودایی برای اولین بار به محله چینی‌های سنگاپور پیشنهاد شد، ساخته است. این معبد تاریخی درست در وسط محله چینی‌ها قرار داشته و یکی از بهترین مکان ها برای دید فرهنگ و تاریخ سنگاپور است.

در آخر باید گفت بسیاری از تورهای مالزی که توسط آژانس های مسافرتی نمودن میشود، سفر به سنگاپور را هم پوشش می دهد یعنی شما می توانید با تهیه این تورها از دو کشور زیبای مالزی و سنگاپور نظر ادراك کنید.

منبع: http://www.e-malaysia.ir

 

 

 

 

 

نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: