مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

جاذبه های دیدنی کشور کره

۱۳۹۶/۰۵/۲۴ 1897 بازدید
جاذبه های دیدنی کشور کره
کد مطلب : 490017

 

نوروز ۹۶ هم همراه با فروردین به پایان رسید و اکثر مردم دوباره به همان روال عادی زندگی و کار کردن پرداختند تا دوباره به تابستان برسند و با وقع به تعطیلات مدارس راجع به حساب سفرهای خود برنامه ریزی کنند. اما بابت تابستان به کدام کشورها یا شهرهای خارجی سفر کنیم که هم تجربه ای جدیدتر باشد و هم از هر لحظه حضور خود در آن کشورها لذت ببریم؟

در مقاله امروز می خواهیم تور ترکیبی کره جنوبی و ماکائو، دو تیشه بی نظیر آسیایی را به من واو معرفی کنیم که کمتر به آنها توجه شده است اما مطمئنا پس از اولین تجربه خود، نه تنها پیشمان نخواهید شد بلکه شاید این سفر تبدیل به یکی از برترین سفرهای طول عمر من وایشان گردد. تورهای دیگری هم در کنار این تورها حیات دارد که می توان از آن ها یاد کرد و سالانه استقبال بسیار خوبی را دارند مانند تور تایلند اما در این قصد نداریم به آن ها بپردازیم.

تور ترکیبی کره جنوبی و ماکائو، دو تور بی نظیر آسیایی
تور ترکیبی کره جنوبی و ماکائو، دو تیشه بی نظیر آسیایی

ماکائو

نام ماکائو را حتما شنیده اید، یکی از زیباترین توابع کشور چین که پر است از زیبایی ها و جاذبه هان گردشگری دیدنی که هر گردشگری از دیدن آنها زبان به تحسین باز می کند. شاید برای‌تان زیبا سرگرم كننده باشد که بدانید گردشگران بدلیل زیبایی ای بی حد و حصر ماکائو به آن لقب لاس وگاس مشرق آسیا را داده اند.

ماکائو
ماکائو

همانطور که می دانید هنگ کنگ به همراه ماکائو دو کشور جدا شده از چین هستند که در سالیان اخیر مجددا به چین بازگردانده شده اند؛ تایوان علاوه براین تقریبا چنین وضعیتی دارد. آب و هوای نیمه گرمسیری و نم این کشور باعث شده تا گردشگران کشورهای مختلف بخصوص کشورهایی که آب و هوایی معمولا سرد دارند همواره علاقه مند به سفر به ماکائو باشند. اما بگذارید چند جاذبه گردشگری معروف ماکائو که می توانید در تور ماکائو  از آنها بازدید کنید را به ایشان معرفی کنیم:

برج زیبای ماکائو

احتمالا شناخته شده ترین جاذبه گردشگری ماکائو همین برج است! این برج چیزی در حدود ۳۴۰ متر ارتفاع دارد و هدف اصلی از ساخت آن برقراری ارتباطات رادیویی قوی می باشد. اما تماشایی :اسم پرشور تر از آن بخش سرگرمی و البته ترسناک(!) این برج است که بانجی جامپینگ از یکی از مرتفع ترین بخش هان آن به ارتفاع ۲۳۳ متری است.

معبد بودا (A-Ma Temple)

ماکائو ایضاً همچون اکثر کشورهای مغرب آسیا دارای معابد تاریخی گوناگون با معماری هایی خاص می باشد که می توانید در تور ماکائو خود از آنها نیز بازدید کنید. معبد بودا معروف ماکائو که به A-Ma شهرت دارد، یکی از همین معابد است که مجسمه هایی بسیار زیبا از شیرهای سنگی نیز در محوطه آن قرار دارد. گفتنی است این معبد در لیست میراث جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده است.

معبد بودا (A-Ma Temple)
معبد بودا (A-Ma Temple)

خانه و آداك تایپای

جزیره تایپای در جنوب ماکائو واقع شده است که یکی از سرسبزترین و زیباترین مناطق در سراسر ماکائو می باشد. مشغول كننده و خسته كننده دیدنی بیننده اینکه هنوز در این شهر می توانید ساختمان هایی که مستعمره پرتغال بوده اند را مشاهده کنید. اما در این آبخو چند معبد بودایی همچنین حیات دارد که در رخ علاقه مندی می توانید از آنها هم بازدید کنید. و مهم‌تر از همه اینکه اگر فرصت نکردید تا از مکان هان ذکر شده بازدید کنید به هر نحوی که شده از خانه مستعمره تایپای دیدن کنید، در این خانه که حالا در حقیقت یک موزه است می توانید از ابزار قدیمی زیبا سرگرم كننده وقع آن هم دیدن بعمل آورید.

کره جنوبی

و اما کره جنوبی… کشوری که همه ما زیبای های آن را حداقل در فیلم‌هایشان دیده اید! کشوری که در آن هنوز هم آن خانه هان قدیمی با معماری خاصش را می توان دید. در این کشور ایضاً جاذبه های گردشگری متعددی وجود دارد که در اینجا قصد داریم تنها چند نمونه از شاخص ترین آنها را به من وایشان معرفی کنیم:

کره جنوبی
کره جنوبی

قصر کوم بوک گانگ

احتمالا این قصر را بارها و بارها در فیلم هان تاریخی کره‌ای ملاحظه کرده اید اما خب بازدید آن از نزدیک طبیعتا خیلی با آنچه در نمایشگر دیده اید خیلی فرق دارد! قصر کوم بوک گانگ که به آن قصر شمالی هم گفته می شود جزء قصرهای پنج گانه بجای مانده از قرن ایا گذشته است!

بد نیست بدانید ترجمه این قصر (Gyeongheegung) به انگلیسی به معنای “قصر درخشان شادی” است که در هنگام بازدید از این قصر حتما معنای این عبارت را به عینه درک خواهید کرد. و باز هم از همه جالب تر اینکه در این قصر چیزی حدود ۷۷۰۰ اتاق مجزا هستی و عدم دارد!

رود چئونگی چئون

چئونگی چئون (Cheonggyecheon) یکی از معروف ترین رودهای طویل کره جنوبی با طول در حدود ۸٫۵ کیلومتر می باشد که در پایتخت زیبای این کشور یعنی سئول واقع شده است. البته باید به این موضوع هم اشاره کنیم که تمامی مسیر رودخانه مصنوعی است!

رود چئونگی چئون
رود چئونگی چئون

نشستن در قایق و حرکت در ذایع این رودخانه خلوت قطعا آرامشی را به ما اعطا می کند که در کمتر جایی می توانید تجربه کنید. بعلاوه در حاشیه رودخانه صندلی هایی بازهم راجع به حساب قیام و جلوس و تماشای مناظر اطراف هستی و عدم دارد.

قلعه هوآسیونگ

این قلعه هم یکی دیگر از زیباترین جاهای دیدنی است که می توانید در تور کره جنوبی از آن دیدن کنید. این قلعه که در بخش جنوبی سئول واقع شده است، در سال ۱۹۷۷ میلادی در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. باید اضافه کنیم که رودخانه سوئون چیون علاوه براین از میان ایت قصر مجلل عبور می کند.

مزرعه نمک Taepyeong

Taepyeong نام یک لته نمک بسیار زیبا و خیره کننده است که در آبخو ای به نام Jeungdo واقع گردیده و در حقیقت بزرگترین مزرعه نمک در سرتاسر کره است.

مزرعه نمک Taepyeong
مزرعه نمک Taepyeong

تماشای پروسه بدست آوردن نمک از آب دریا لذت بخش ترین کاری است که می توانید در این جالیز زیبا انجام دهید.

منبع: http://www.e-china.ir

 

 


نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: