مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

مغولستان، کشوری به زیبایی یک دنیا

۱۳۹۶/۰۵/۱۰ 11135 بازدید
مغولستان، کشوری به زیبایی یک دنیا
کد مطلب : 489976

 

نام مغولستان را همه ما شنیده ایم و همه ما از آن خاطره سرور نداریم! تاتار ها روزگاری به کشور ما شبیخون کردند و ویرانی های زیادی به بار آوردند؛ شاید روزگاری نام مغول تبار ها همه را در آسیا می ترساند اما حالا کمتر نام این کشور شنیده می شود.

مغولستان

مغولستان

از بحث تذكره که بگذریم این کشور خلوتی آسیایی نیز می تواند یک مقصد سیر امروزی باشد که تجربه ای جالب برای هر سفر خواهد بود؛ شاید تصور کنید که مغولستان جاذبه آفاق پویی نداشته باشد اما دقت داشته باشید که مسایل سیاسی و اقتصادی هیچ ربطی به زیبایی های طبیعی یک کشور ندارد! اگر از یک کشور بد بشنوید، دلیل نمی شود که مناطقی برای سیاحت و لذت بردن از آفرینش خداوندی نداشته باشد.

در این مقاله چند جاذبه گردشگری زیبای مغولستان را به شما معرفی می کنیم تا شما هم حر ما را تصدیق کنید…

مغولستان در مرکز آسیا قرار دارد و در حال حاضر جمعیتی در حدود 3 میلیون نفر دارد که اکثریت آنها مغولی بوده و بقیه را قزاقی ها تشکیل می دهند. اولان باتور تختگاه این کشور است و به رسم اکثر دارالاماره های کشورهای مختلف جهان، بیشتر مردم این کشور در این شهر زندگی می کنند.

صحرای گُبی

صحرای گُبی

صحرای معروف گُبی در جنوب این کشور تحكیم دارد و از نیمروز جهات با چین همسایه است. فرهنگ مغولی ها تقریبا آمیخته ای است از فرهنگ چینی و روسی که آن را می توان در سبک زندگی و حتی فستیوال های آنها نیز مشاهده کرد. مغولی ها همچنان نیز به ورزش های رزمی و سوارکاری علاقه مند هستند که نشات گرفته از همان نیاکان‌شان است.

دریاچه بایکال

این بحیره در شمال مرز مغولستان تحكیم دارد و شاید تعجب کنید اگر بشنوید که قدمت آن مربوط به 25 میلیون سال پیش است! دهکده های کوچک اطراف این بحیره همراه با حیوانات متعددی که این منطقه زیستگاه مناسبی برای آنهاست، صحنه ای بسیار نیك را بوجود آورده اند که باید حتما از آن بازدید کرد.

لازم بذکر است که طول این بحیره حدود 640 کیلومتر بوده و عرض آن نیز به 80 کلیومتر می رسد.

نکته بسیار حیاتی در خصوص این بحیره این است که این بحیره بعنوان یک آزمایشگاه بزرگ از تکامل بیش از 30 گونه موجود زنده آبزی شناخته شده است!

هتل کویری مغولستان

نمی دانیم اسم آن را هتل بگذاریم یا جاذبه گردشگری!؟ در صحرایی به نام ژیانگ شاوان هتلی نیستی دارد که از 3 سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده و حالا تبدیل به یکی از معروف ترین هتل‌ها و جالب ترین جاذبه های آفاق پویی مغولستان تبدیل شده است.

هتل کویری مغولستان

هتل کویری مغولستان

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید در ساخت این هتل تنها از نوعی بتن ترکیب شده از ماسه استفاده شده است که هیچ گونه آلایندگی زیست محیطی نداشته و کاملا با محیط اطراف سازگار است. استفاده نکردن سازندگان این هتل از این نوع بتن بجای آجر و سنگ از جالب ترین نکات این هتل است که یک نوآوری لحاظ می شود.

موزه سیرالملوك سابقه زمان طبیعی

اگر شما هم از آن دسته هستید که از بازدید کردن از ارسی های لذت می برید، بهتر است از موزه وقایع خدای نامه طبیعی مغولستان هم دیدن کنید. در این گیوه چهارپایان مومیایی شده متعددی از جمله پرندگان و خرس گُبی نادر به همراه فسیل هایی بسیار تماشایی هستی و عدم دارد. فسیل هایی از دایناسورهایی که حدود 70 میلیون سال پیش می‌زیسته اند!

آبشار اورخون

آبشار اورخون از زیباترین جاهایی است که یک گردشگر می تواند در مغولستان مشاهده کند. این آبشار که در امتداد رودخانه اولان تحكیم دارد، دارای ارتفاعی 25 متری است که آب جاری پایین ریخته شده از آن نیز تشکیل دهنده رود اورخون می باشد.

آبشار اورخون

آبشار اورخون

این آبشار و محیط اطراف آن آنقدر نكوهیده زشت و جذاب است که گردشگران بدون در نظر گرفتن آب بسیار سرد آن حاضرند در آن شنا کنند. شما هم اگر روزی قصد داشتید به مغولستان بروید، حتما این آبشار را در نظر داشته باشید.

 


نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: