مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

المان شهری چیست و چرا باید به آن توجه ویژه شود؟

۱۳۹۶/۰۴/۲۸ 877 بازدید
المان شهری چیست و چرا باید به آن توجه ویژه شود؟
کد مطلب : 489912

سلام به همه دوستان خوبم، امیدوارم که خوش و سلامت باشید
داشتم مضامین توی انجمن رو می خواندم، برخی از محتویات واقعا عالی بودند و خواندنی ، از جزئتمامت دوستان به خاطر انتخابب این همه مضامین عالی و خواندنی تشکر می کنم. امیدوارم که فعالیت دوستان به همین صورت ادامه داشته باشد.
من هم امروز می خواستم در مورد شهرمون براتون مطلبی رو بزارم، تغییر چهره روستا با استعمال از نمادها و المان های شهری نشان دهنده توسعه و رشد می باشد ، در گذشته تنها از مبلمان بدوی برای ایجاد شادكامی مصرف می شد و تنها برای منتفی از میان رفته احتیاجات شهروندان به کار برده می شود ، اما امروزه از این المان ها برای باز کردن افکار و تغییر دیدگاه های جامعه می توان بهره برد،این المان ها در جای جای واحه قرار می گیرند و می توانند انگیزه تزاید فرهنگ شهر شوند برای مثال بسیاری از شعارها و پیام ها را با مصرف از این المان ها و به صورت غیر محصوص می تواند به شهروندان رساند و داعیه شد تا بتوانند به جایگاه اجتماعی خود برسند و از آن بهره ببرند.
با كاربرد از دیگر ابزارهایی مانند تلویزیون شهری و تابلو روان می توان بسیاری از هزینه های وارد شده برای اطلاع رسانی را کاهش داد ، كاربرد از المان های بادیه نشین دیگر مانند برج روشنایی می تواند امنیت را در پارک ها و فضاهای باز برای شهروندان به ارمغان آورد و داعیه شود تا شهروندان بتوانند به راحتی تردد کنند و از دیدن انشا لذت ببرند.
این برج های نوری سطح وسیعی را پوشش می دهند و نور را به خوبی در محیط توزیع می کنند. از طرفی هزینه نگهداری این استحكامات ها بسیار کم تر از نقشه های قدیمی و تیر های چراغ برق است که در گذشته استفاده می شد و بازده ای کم آنها بر جزئتمامت ثابت شده و همین علت حذف آنها از چرخه تولید شد. طول عمر این قلعه ها بیشتر و در برابر فرسایش محیط بسیار مقاوم بوده و به نوعی می توان گفت که هزینه نگهداری آن بسیار پایین و در دراز موعد هزینه استعمال با نگرش به تالیف آن به صفر می رسد.
منبع:
http://ssa.co.ir

نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: