مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

ماست منجر به چاقی می شود

۱۳۹۶/۰۴/۱۰ 9835 بازدید
ماست منجر به چاقی می شود
کد مطلب : 489830

ماست یکی از مواد غذایی محبوب در بین افراد است و گاهی برای خوش طعم کردن آن از برخی از مواد غذایی استفاده می کنیم. اما ذکر این نکته ضرورت دارد که ترکیب ماست با برخی از مواد موجب بروز تغییراتی در آن شده که خوشایند نیست ، فواید ماست و یا آن ماده را از بین می برد و یا اضافه وزن و چاقی را به همراه دارد.
ماست و چاقی
ماست و چاقی

فهرستی از مواد غذایی که از اضافه کردنشان به ماست باید با توجه به مقاله بانک پزشکی خودداری نمود :

عسل : به دلیل شیرین بودن کالری بدن را بالا برده و با خوش طعم کردن ماست ما را به زیاد خوردن تشویق می کند و در نتیجه موجب چاقی می گردد.
میوه های خشک : میوه های خشک دارای قندو کالری بالایی هستند و وقتی این مواد را به ماست اضافه می کنیم کالری و انرژی زیادی در بدن تجمع می کند که نه تنها منجر به اضافه وزن و چاقی بلکه منجر به بروز برخی از بیماری ها می شود. بهتر است از میوه های تازه استفاده کرد.
مغزها و آجیل : مغزها دارای انرژی و کالری بالایی هستند و به عنوان یک غذای کامل شناخته می شوند. در نتیجه اگر آن ها را با ماست وارد بدن کنیم ، کالری زیادی به طور یکجا وارد بدن شده و مشکلاتی برای سوخت و ساز بدن ایجاد می کند. این کار نیز منجر به اضافه وزن و چاقی می گردد.
نارگیل رنده شده : همان طور که مشخص و واضح است نارگیل قند زیادی دارد و اضافه کردن آن به ماست به طور حتم منجر به چاقی می شود و بین ماست و چاقی ارتباط برقرار میکند.
تخم کتان : از آنجایی که تخم کتان مقدار زیادی فیبر و پروتئین دارد اگر بیش از حد مصرف شود بدن را با مشکل برای هضم آن رو به رو می کند و بدون اینکه تمام مواد مفید آن جذب بدن شود از بدن خارج می گردد.

ماست و چاقی
ماست و چاقی
بانک پزشکی
ماست و چاقی


نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: