مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

موهای خود را اینگونه تقویت کنید

۱۳۹۶/۰۴/۱۰ 1105 بازدید
موهای خود را اینگونه تقویت کنید
کد مطلب : 489827بانوان برای زیباتر دیده شدن به ظاهر و چهره ی خود اهمیت زیادی می دهند برای همین منظور از مواد و لوازم آرایشی برای استفاده می کنند. یکی از این موارد رنگ مو می باشد که جلوه ی خاصی به موها می دهد و بیشتر جنبه ی زیبایی دارد. اما باید مطلبی را در رابطه با موهای رنگ شده با شما در میان بگذاریم. در ادامه در مورد چگونگی نگهداری از موهای رنگ شده نکاتی را ارائه خواهیم داد.
عامل موثر در آسیب دیدن مو

عوامل زیادی در آسیب دیدن مو تاثیر دارند از جمله شستن بیش اندازه موها، خصوصا موهای بلند و عدم استفاده از شامپوهای ملایم، افراط در برس کردن یا شانه کشیدن، سشوار کردن بیش از حد، فر نمودن موها، رنگ نمودن با رنگ‌های دائمی، بی رنگ کردن موها و در آخر تاثیر شرایط جوی حاکم، مانند اشعه نور خورشید، باد و آب استخرها، جمعا موجب صدمه دیدن سطح خارجی مو خواهند شد. بنابر این اسا کوتیکول و رویش موها معمولا تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
استفاده از نرم کننده ها

یکی از سوال های متدوال این است چه نرم کننده های برای مو مناسب است. نخستین نرم کننده‌ها، سورفاکتانت‌های کاتیونی می باشند که شارژ مناسب دارند و باعث کم شدن شارژ منفی مو و در نتیجه کاهش نا همواری و زبری مو می‌شوند. کسانی که موهای بلند، ضخیم یا دکلره و فر شده دارند، باید نرم کننده‌های قوی مصرف نمایند.
استفاده از نرم کننده ها

استفاده از نرم کننده ها

و نیز می توان خاطر نشان کرد که برای افرادی که موی کوتاه، نازک و بدون رنگ دارند، نرم کننده‌های ملایم مناسب است. امروزه در بازار شامپوهای دربرگیرنده نرم کننده گوناگون وجود دارد كه اثر مناسب دارند اما برای موهای صدمه دیده، استفاده از نرم‌کننده به طور جدا از شامپو، اثر موثر تری خواهد داشت.
استفاده از نرم کننده به عنوان ضد آفتاب برای مو

آیا از نرم کننده می توان به عنوان ضد آفتاب استفاده نمود؟ یکی از دلایل آسیب کوتیکول مو، اشعه فرا بنفش خورشید می باشد و به این مساله خصوصا در مورد موهای رنگ کرده باید توجه داشت. نور خورشید علاوه بر صدمه به ساقه مو، موجب رنگ رفتگی موهای رنگ شده نیز می شود. امروزه بسیاری از نرم کننده های مخصوص موهای رنگ شده شامل مواد ضدآفتاب نیز می باشند تا از تاثیر نور تخریب کننده خورشید کم کند.
استفاده از نرم کننده به عنوان ضد آفتاب برای مو

استفاده از نرم کننده به عنوان ضد آفتاب برای مو


شامپوهای تقویت‌کننده

این تصور را نکنید که شامپو هایی که مشهورترند حتما مرغوب هم هستند. به خاطر اینکه مصرف‌کنندگان در مورد شامپوها خیلی حساس‌اند و مدام نوع و مارک شامپوی خود را تعویض می‌کنند بازار عرضه شامپوها از رقابت بسیار زیادی برخوردار است در غیر اینصورت مخلوط عسل و عصاره گیاهان و یا آلوورا به‌عنوان بهترین شامپو، استناد علمی ندارند و همه می‌دانیم موها بافت مرده هستند قابل برگشت نیست.
شامپوهای تقویت‌کننده

شامپوهای تقویت‌کننده

در ادامه می توانیم به این نکته اشاره کنیم که تنها چیزی که در انتخاب شامپوها برای موهای آسیب دیده باید دقت نمایید PH آن است که بهتر است برابر و یا کمی اسیدی باشد که کمتر سبب پف کردن موها و سخت‌تر شدن لایه بیرونی کوتیکول شده و این وضعیت برای موهای آسیب دیده مناسب است.

چگونگی نگهداری از موهای رنگ شده
آرایشی
مجله پوست، مو و زیبایی


نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: