مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

در جستجوی راهی که به ویرانی و نابودی ختم نشود

۱۳۹۶/۰۳/۱۹ 136 بازدید
در جستجوی راهی که به ویرانی و نابودی ختم نشود
کد مطلب : 489811


در جستجوی راهی که به ویرانی و نابودی ختم نشود

لئوناردو داونچی می گوید مردم به سه بخش تقسیم می شوند, بخشی می بینند, به بخشی باید نشان داد تا ببینند و بخشی نمی بینند.

نیروئی مرموز و مکار تاریخ ما را رقم میزند و مفهوم زندگی و آینده را برای ما تعریف و تعیین می کند. دنیای امروز با شتابی بی سابقه در مقابل چشمان حیرت زده ما در سراشیبی تندی که به ویرانی کامل منتهی میشود قرار گرفته است. حداکثر توانمندی مادی و ذهنی حکومتها خلاصه میشود به یک مشت واکنشهای غیر مبتکرانه و بی اثر که بنظر نمیرسید توانائی جلوگیری از جریانات در شرف انجام را داشته باشند. رفتارهای واکنشی هیچوقت کار ساز نبوده اند و نخواهند بود. تاریخ را رفتارهای کنشی سنجیده میسازد و لازمه آن بدست گرفتن ابتکار عمل است.
آیا مردم جهان میتوانند از این ورطه هولناک جان سالم بدر برند؟ پاسخ به این پرسش بستگی به خواست و اراده بخشی خاص از مردم جهان دارد. بدون هیچ تردیدی اگر بخواهیم و اراده کنیم حتما در این نبرد نهائی پیروز خواهیم شد. این اصل مهم را باید همواره در نظر داشت که مقدار اسلحه و امکانات در تضمین نتیجه نبرد نقش تعیین کننده ندارد. ذهن برتر تنها عامل تعیین کننده در پیروزی میباشد! ذهن برتر میتواند موانع را به سکوی پرش تبدیل کند. بزرگی قد و قواره میتواند عامل آسیب پذیری را شدت بخشد و دشمن را در موقعیتهائی غیر قابل پیش بینی مستعصل کند.
جامعه جهانی راهی بس پر مشقت ولی نه چندان طولانی در پیش دارد که میتواند به ویرانی و نابودی ختم نشود. ...

دوره "بی نظمی نوین جهانی" در ژوئن 2014 با اجرائی شدن همزمان چندین عملیات در زمینه های مختلف آغاز شد. پر سروصدا ترین آنها حمله داعش به عراق بود که به سهولت دومین شهر بزرگ عراق موصل را تصرف کرد.
پرچم داعش در کاروان طولانی حمله به عراق که در پشت وانت هائی حمل میشد نظرهای آدمهای دقیق را بخود جلب کرد. ترکیب و تداخل دو رنگ سیاه و سفید به آن تصویر خاصی را داده بود که پیامی بیشتر از نوشته هایش را در بر داشت. بالاخره پس از تلاشی چند ماهه رمز آن کشف شد. که بخشی از آن همان زمان انتشار یافت. آن بخش از این قرار است:
اگر پرچم داعش سر وته آویزان شود میتوان تصویر کاروانی را دید که شب هنگام در دشت یا کویر مسطحی از غرب به طرف شرق در حرکت است . ماه بزرگی نیز در آسمان است . و آنطور که بر صورتش نقش بسته است از بلند جایگاه خود بموازات کاروان موجوداتی را در دو ردیف دیگر نیز میتواند ببیند. در ردیف وسط دو نفر در جلو و عقب یک اسب سیاه دیده می شوند. نفر اول مسلح به نیزه سرکجی است شبیه سلاحی که «ژنرال ژانگ چیان» با خود حمل می کرد. صف سارقین نیز با فاصله کمی آنجاست. پرچم « دولت اسلامی» میگوید ما از غرب بطرف شرق در مسیر جاده های (2) ارتباطی که در دوره اشکانیان و خاندان هان ساخته شدند در حرکت هستیم و قصدمان نابودی شهرها و آبادیهای سر راه است.
بر مبنای این تعبیر بود که مسیر حرکت داعش کشف شد. مثلا حمله به «پالمیرا» در سوریه و «العمره» در عراق پیش بینی شد.


توضیحاتی هر چند کوتاه در این مورد لازم است:
طرفداران ارسطو پس از نابودی هخامنشیان برای تضمین جلوگیری از بوجود آمدن جامعه جهانی در آینده اقوام متعددی که در راهزنی و اعمال خشونت از لحاظ ذهنیتی شرطی شده بودند را در آسیای میانه مستقر کردند. در نتیجه اتصال و ارتباط بین انبوه مردمانی که در دو طرف این اقوام که بیشتر بیابان گرد بودند مسدود شد.
حدود سه قرن بعد اشکانیان پس از تسلط کامل بر منطقه ای که از غرب آسیای میانه تا مدیترانه و شمال آفریقا را شامل میشد تصمیم گرفتند با همکاری چین سدی را که صدها سال پیش ساخته شده بود و همواره تقویت نیز میشد را از میان بردارند.
فرمانده این عملیات بر عهده ژنرال « ژانگ چیان» گذاشته شد. او طی یک سفر12 ساله اکتشافاتی به منطقه مذبور که از سال 138 قبل از میلاد شروع شد مشاهدات و اطلاعات وسیعی را کسب کرد. که مرتبا به تیمی متشکل از دانشمندان و کارشناسان ایرانی, چینی و اقوام دیگر بودند فرستاده میشد.
چندی پس از بازگشت او از سفر 13 ساله اش تیم مربوطه طرحی بسیار دقیق برای پاکسازی منطقه مذبور را تدوین کرد که ژنرال ژانگ چیان با قوائی که در اختیار داشت آنرا در یک دوره 7 ساله به انجام رساند. بخشی از برنامه های او برای مقابله با اقوام بیانگرد و راهزن بدین سان بود که شبها کاروانی را براه می انداخت و بهمراه تعدادی از رزمندگانش که خود را با جامه های مشکی و اسب های سیاه از نگاه سارقین مخفی میکردند با فاصله کمی به موازات کاروان حرکت میکردند. و از این طریق مهاجمان را در حین حمله غافلگیر و به شدت سرکوب می کرد. اما همواره اجازه میدادند تعدادی از آنها فرار کنند. تا خبر وجود نیروئی که میتوانست بصورتی کاملا ناگهانی نارل شود و آنها قلع قمع کند را به دیگران برسانند. ژنرال ژانگ کیان با تکرار این ترفند (1) که مبتنی بر دانش عمیق در رشته های مختلف بود بالاخره قبایل راهزن را مغلوب کرد. هیئت حاکمه جهانی بعدا این قبایل را از طریق برنامه های تعلیمی و معالجاتی مداوا کرد و به جامعه برگرداند.

از این قرار اشکانیان و خاندان « هان» و سایر اقوامی که در این راه تلاش میکردند توانستند جامعه جهانی را بنا کنند. متاسفانه در سال 220 پس از میلاد دشمن توانست خاندان هان را سرنگون کند و 4 سال بعد اشکانیان نیز منقرض شدند. موضوعی که کاملا غیر عادی میباشد از این قرار است: اشکانیان نزدیک به 500 سال و خاندان هان اندکی کمتر در راس حکومتهای خود و پس پدیداری جامعه جهانی در شمار مهمترین اعضای هیئت حاکمه جهان آنروز حضوری موثر و ملموس داشتند. ولی از هیچیک از آنان چه در داخل و چه در خارج از مناطقی که میزیسته اند هیچ نوع مدرک و نشان قابل اعتمادی راجع به نحوه تفکر و زندگی آنان موجود نیست! دشمن همه را کاملا نابود و پاکسازی کرده است.


جشن آغاز دوران جدید
21 ماه می 2017 جشن بزرگی در عربستان سعودی بپا شد که سران بیش از 50 کشور جهان از جمله رئیس جمهور ایالات متحده امریکا و از آنها مهمتر انبوهی از اعضای قدرتمندترین خاندان های غربی و ژاپنی در آن شرکت داشتند. دلیل اصلی این پایکوبی و سرور مانند بسیاری دیگر از جنبه های آن اعلام نشد. البته برخی از رسانه ها که ارتباط مستقیمی با حکومت عربستان سعودی ندارند, به نادرست آنرا مراسم تجلیل از ترامپ اعلام کردند. درصورتیکه منابع رسمی عربستان هیچ اظهار نظری در مورد دلیل آن نکردند. اما شواهد موجود نشان میدهد که دلیل برگزاری این جشن بزرگ ورود به زمان اجرائی کردن مرحله ای جدید در نقشه راهی طولانیست که قصدش نابودی طبیعت میباشد. حضور اینهمه شخصیت های قدرتمند به منزله تائید و رضایت آنان از برنامه هائیست که قرار است در این مرحله عملی شوند.
در مرحله جدید قرار است که تئوری « موازنه تهدید» استفن والت اجرائی شود بدین سان که کلیه نیروهای موجود در جهان را در حالت آماده باش مقابل هم به صف آرائی در آورده شوند. از جمله مشخصات ترکیبی عمده این مرحله را میتوان کاهش رفاه و آسایش مردم در سراسر جهان و افزایش تشنج و اصطکاک دانست. در عین حال و در شوندی پر شتاب مرز بین جهان واقعی و دنیای غیر واقعی مخدوش خواهد شد. مه آلوده کردن جهان که بیشتر از طریق دنیای مجازی و وسائل مدرن ارتباطی و رسانه ای بعلاوه اتخاذ سیاستهای نامفهوم عملی میشود میتواند توانائی تشخیص صحیح از شرایط جاری را از مردم و حکومتها سلب کند. باید انتظار رفتار و موضعگیریهای کاملا متفاوت و تعریف نشدنی بود. آنها را باید فشنگهای تو خالی بحساب آورد و مورد اعتنا قرار نداد. خبری را قبول داشته باشید که از طریق مرکزی کاملا صلاحیت دار و قابل اعتماد صحت آن تائید شده باشد. صرف اینکه خبر در سایت واشینگتن پست منتشر شده است دلیل درستی آن نیست. زیرا بنده خود خبر نادرستی را که یکی از خبرگزاریها گزارش داده بود را به زیر سئوال بردم و درخواست کردم که این خبر را که اولین بار نشریه ای اسرائیلی اعلام کرده است را نشان دهید که مثلا واشینگتن پست هم آنرا منتشر کرده است. آنها با هک کردن سایت روزنامه مذبور آن خبر را در آنجا جای دادند. اما با دقت به معرفی نامه خبر جعلی بودن آنرا متوجه شدم. معلوم بود تا دو روز دیگر این خبر دیگر آنجا نخواهد بود. خبرگزاری و روزنامه ایکه این خبر جعلی اسرائیلی را منتشر کردند خبرگزاری فارس و روزنامه کیهان بود! آیا این نشان از ارتباطات نزدیک میان آنها و صهیونیستها نیست؟ به هر مرکزی که توانستم این موضوع را اطلاع دادم. فکر میکنید در این مورد ترتیب اثری داده شد؟ خیر بخش عمده رسانه های ما را اسرائیل مدیریت میکند. بخصوص آنهائی که خیلی پر سر و صدا هستند! ... خبرگزاری رویترز را تحت هیچ شرایطی منبعی موثق نشمارید.
بعلاوه دشمن قصد دارد با نابودی کامل ایران نیروهای «دولت اسلامی» را از عراق به افغانستان و مرکزشان در آسیای میانه متصل کند.
حمله تروریستهای «دولت اسلامی» در روز چهارشنبه در واقع آغاز دورانی است برای ایجاد بی نظمی و ویرانی ایران. نظر به تدارکات طولانی و حجم هرینه ای را که دشمن متحمل شده است میتوان تخمین زد که دشمن ویرانی کامل ایران مد نظرش میباشد. باید این موضوع بسیار جدی گرفته شود. مراکز تربیت تروریستها در خود ایران میباشند. و مقر فرماندهی انها در نزدیکی تهران است. « دولت اسلامی ده ها هزار (و شاید هم بیشتر) جوان ایرانی را اغفال کرده و با تعلیمات نظامی و شست و شوی مغزی و تکنیکهای موثر در کنترل ذهن آنان را برای انجام انواع و اقسام عملیات تروریستی آماده کرده است. کلیپ کوتاهی که شخص تروریست به عربی صحبت کرد مگر منظوری بغیر از فریب و پنهان کردن هویت ملی تروریستها میتواند باشد. در هر صورت نیروهای انتظامی و همه مردم باید هوشیارانه مواطب اوضاع باشند و برای مقابله با دشمن به یافتن راهکارهای مبتکرانه باشند. برای پیدا کردن راهکار موثر اول باید قادر بود که دشمن را در همه ابعادش ببینیم. در حال حاضرمتاسفانه ویران کردن ایران فقط به اراده و زمان مورد نظر عربستان سعودی بستگی دارد. با عربده کشیدنهای واکنشی دردی دوا نمی شود!

(1)
طرح عملیات پاکسازی که بر عهده ژنرال ژانگ کیان بود را دانشمندان زیادی بر اساس شناخت عمیق در رشته های مختلف علمی بخصوص مبحثی که بعدها ابوعلی سینا آنرا «نورو سایکاتری» نامید دانشی که ترکیب کل دستگاه سلسله عصبی و روانی را شامل میشود بود. ابوعلی سینا حقیقت جوئی با دانش, تبحر وتوانمندیهای بینظیر بود. بنا به گزارشات تاریخی علمی او 450 نوشته که حدود 240 تا از آنها باقی مانده است را در رشته های مختلف به رشته تحریر در آورد. جالب است که در چند دهه اخیر مراکز علمی در جهان توجه خاصی به افکار ابوعلی سینا دارند. مثلا برای تشخیص اختلالات روانی در آلمان حتما دو متخصص یکی در نورولوژی و دیگری در روانپزشکی مشترکا باید بیمار را معاینه کنند.

(2)
جاده یا جاده‌های ابریشم نامی است که جغرافی‌شناس و جهانگرد آلمانی «فردیناند پاول ویلهلم، بارون فون ریشتهوفن» (۱۹۰۵ – ۱۸۳۳) در سال ۱۸۷۷ بر جامعه جهانی که در دوران اشکانیان محقق شد گذاشت. این شخص که یک اشراف زاده (هم بارون بود و هم فون) نام "من درآوردی" جاده ابریشم را جهت انحراف افکار مردم جهان ابداع کرد.


*
به علت « باردار» بودن عکس پرچم داعش در اینجا آورده نشده است. لطفا از طریق اینترنت وارونه آنرا ملاحظه کنید. اصولا از نگاه کردن طولانی به تصاویری را که « دولت اسلامی» انتشار میدهد میبایستی پرهیز کرد.

نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

شهرستان ها:پرداخت مستمری به خانواده جان‌باختگان و مصدومان حادثه معدن آزادشهر

شهرستان ها:5 کشته در تصادف تریلی با 2 پراید

شهرستان ها:آخرین وضعیت پرونده قتل عام ۸ نفر در ایرانشهر

شهرستان ها:سارقان نقاب پوش کرج دستگیر شدند

شهرستان ها:برخورد قطار با چوپان 70 ساله

شهرستان ها:۲ حادثه‌دیده کارخانه فولاد بویراحمد فوت کردند

شهرستان ها:عقرب جان کودک اندیمشکی را گرفت

شهرستان ها:بهره‌برداری قریب‌الوقوع از قطعه یک آزادراه تهران ـ‌ شمال

شهرستان ها:آغاز بازسازی بافت‌های فرسوده اصفهان

شهرستان ها:جنایت برای ازدواج شوم +عکس

شهرستان ها:سه کشته و هفت مجروح سانحه رانندگی در محور خاش - زاهدان

شهرستان ها:آغاز مرمت کتیبه‌های مشروطیت شهرستان فارسان

شهرستان ها:تخریب سه واحد مسکونی بر اثر انفجار گاز

شهرستان ها:حکم متهم پرونده جنایت فهرج به زودی صادر می شود

شهرستان ها:کلاهبردار پروژه های ساختمانی فردیس دستگیر شد

اخبار استانها:آمریکایی‌ها فقط رجز می‌خوانند/ سایه جنگ با ایستادگی مردم از سر ایران دور شده است

اخبار استانها:مردم اصفهان در محکومیت اقدامات حکومت بحرین و تعرض به شیخ عیسی قاسم راهپیمایی می‌کنند

اخبار استانها:کشف 120 کیلوگرم تریاک در شوش

اخبار استانها:استحاله تدریجی فرهنگی کشور در دستور کار سند 2030

اخبار استانها:سند 2030 را مدعیان آزادی امضا کردند/ پذیرش 2030 از جانب دولت فاجعه‌ایی بزرگ و خیانت بود

اخبار استانها:نجات معجزه‌آسای 450 نفر از آتش‌سوزی در تالار زارچ/ 2 آتش‌نشان مصدوم شدند

اخبار استانها:خداحافظی عمار آذربایجان با مردم

اخبار استانها:اتصال ایران به شبکه‌ایستگاه‌های تحقیقاتی جمع‌آوری داده

اخبار استانها:پرداخت بیش از 53میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد

اخبار استانها:حمله آل‌ خلیفه به منزل شیخ عیسی قاسم متاثر از سفر ترامپ بود

بخش سوم: ادامه تقویم جلالی

بخش دوم: تقویم جلالی

بخش اول: تاریخ چیست؟

وب:اینترنت پرسرعت می‌تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی و اشتغال را برطرف کند

ابزارهای هوشمند:آغاز فعالیت پلیس ربات‌ها در دبی

گجت‌های همراه:گلکسی جی 7(2017) در کره معرفی شد! + عکس

گجت‌های همراه:اولین صفحه نمایش 9.1 اینچی OLED که می‌تواند به هر دو طرف خم شود

گجت‌های همراه:اولین عکس گلکسی اس 8 اکتیو بخش جلویی آن را نشان می‌دهد + عکس

گجت‌های همراه:سرفیس پرو جدید با طول عمر فوق العاده باتری و پشتیبانی از LTE + عکس

گجت‌های همراه:هواوی لپ‌تاپ میت بوک X را معرفی کرد + عکس

بين الملل:واکنش ترامپ به حمله تروریستی منچستر

بين الملل:تحقیر دوباره ترامپ توسط ملانیا +فیلم

بين الملل:ترامپ: همواره حامی اسرائیل خواهم بود

بين الملل:خانه پدری هوگو چاوز به آتش کشیده شد

بين الملل:وضعیت پیچیده و نامعلوم آیت الله عیسی قاسم

بين الملل:تردد ترامپ با یک جانور در رم + عکس

بين الملل:بیانیه حزب‌الله درباره حمله آل‌خلیفه به منزل شیخ عیسی‌قاسم

بين الملل:سودجویی آمریکایی با حربه تحقیر و تحمیق

بين الملل:تفاهم آمریکا و عربستان در بی‌ثباتی منطقه‌ای

بين الملل:تمجیدی که دردسرساز شد

بين الملل:قرارداد ۲۵۰ میلیون دلاری پنتاگون برای آموزش نیروی دریایی عربستان

بين الملل:افزایش تقاضای چین برای واردات الاغ

بين الملل:انتشار عکس تروریست انتحاری منچستر

بين الملل:نماز نشسته و رقص ایستاده پادشاه عربستان+عکس

بين الملل:لحظه هولناک ربودن دختر بچه توسط شیر دریایی!