مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

اینستاگرم، محبوب همیشگی در بین شبکه های اجتماعی

۱۳۹۶/۰۳/۱۷ 4389 بازدید
اینستاگرم، محبوب همیشگی در بین شبکه های اجتماعی
کد مطلب : 489806

این روزها دنیا، دنیای تکنولوژی و فناوری است. هر روز یک تکنولوژی جدیدتر وارد بازار می شود و به نوعی زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده و حتی گاهی ما را تحت امر خود در می‌آورد؛ شاید از این جمله ما تعجب کرده باشید اما کافی است نگاهی به خودتان بیندازید و ببینید در روز چقدر از زمان خود را صرف گشت و گذار در فضای مجازی بخصوص شبکه های اجتماعی می کنید؟
اینستاگرام، یک شبکه اجتماعی محبوب

اینستاگرام، یک شبکه اجتماعی محبوب

کسی نمی تواند منکر شود که شبکه های اجتماعی بخش قابل توجهی زندگی خیلی از ما را در دست گرفته است و ما هر روزه ناخودآگاه سراغ گوشی، تبلت یا لپ تاپ خود می رویم و شروع می کنیم به گشت و گذار در این شبکه های اجتماعی… در این مقاله ما نمی خواهیم راجع به فواید، مضرات یا بطور کلی خوب یا بد بودن استفاده از شبکه های اجتماعی بپردازیم؛ تنها خواستیم تلنگری به شما بزنیم!

اما برویم سراغ یکی از معروف ترین شبکه های اجتماعی است که در چند سال اخیر حسابی همه را سرگرم خود کرده است! اینستاگرام یا اینستگرام جدیدترین شبکه اجتماعی است که حالا هر کسی همانند شماره تلفن همراه خود حداقل یک اکانت در آن دارد!

حال که فهمیدیم اینستاگرام، یک شبکه اجتماعی محبوب در بین اکثر مردم است بگذارید کمی بیشتر شما را با کلیات آن و البته چند مفهوم جالب آشنا کنیم.

بد نیست بدانید که جذابیت اولیه این شبکه اجتماعی تنها بخاطر افکت های جالب آن بود که باعث می‌شد تغییرات مختلفی روی یک عکس معمولی ایجاد شود و گاه حتی آن را تبدیل به یک عکس حرفه ای هم می کرد. اما حالا دیگر نرم افزار متفرقه زیادی برای تغییر افکت عکس و روتوش اساسی آن آمده است که قابلیت اجرا در تلفن های اندروید و هم در گوشی های آیفون را دارا می باشند و با این وجود از محبوبیت اینستاگرام کم که نشده هیچ، بلکه اضافه هم شده است!
اینستاگرام، یک شبکه اجتماعی محبوب

اینستاگرام، یک شبکه اجتماعی محبوب

در حقیقت این سادگی کار با اینستاگرام و امکانات متفرقه آن است که باعث شده بین مردم محبوبیت ویژه ای پیدا کند؛ اینستاگرام همانند یک آلبوم تصویری است که شما می توانید از هر لحظه زندگی روزمره خود عکس تهیه کنید، آن را در اینستاگرام به نمایش بگذارید و البته منتظر واکنش مخاطبان، دوستان و دیگر اعضای این شبکه اجتماعی باشید.

محبوبیت اینستاگرام به حدی بالا رسید که کمپانی نام آشنای فیس‌بوک مجبور شد در نهایت آن را با قیمت ۱ میلیارد دلار خریداری کند تا پس از واتس‌آپ صاحب اینستاگرام نیز شود.
فالو کنید تا فالو شوید!

همانند شبکه اجتماعی توییتر در اینستاگرام نیز شما می توانید عده ای را فالو کنید و به تماشای تصاویر و ویدئوهایی که به اشتراک می گذارند، بنشینید؛ به این دسته از افراد که شما آنها را دنبال می کنید، فالووینگ می گویند. در مقابل عده ای هم می توانند شما را فالو کنند که به آنها نیز اصطلاحا فالوور گفته می شود.

همانطور که احتمالا می دانید آن چیزی که باعث جذب فالوور و همچنین بالعکس می شود، میزان جذابیت تصاویر و ویدئوهای به اشتراک گذاشته آن شخص می باشد؛ البته باید این نکته را اضافه کنیم که افرادی مثل مسی، رونالدو، برد پیت یا حتی شهاب حسینی و فرهاد مجیدی نیازی به جذابیت محتواهای به اشتراگ گذاشته‌شان ندارند! بازیگرها، ورزشکاران و البته اشخاص سیاسی و فرهنگی همیشه برای مردم جذاب بوده اند.

گفتنی است که در بین کاربران عادی اینستاگرام این موضوع که هر چه فالوور بیشتری داشته باشی و فالووینگ هایت کمتر باشد، یک موضوع خیلی مهم تلقی می شود! لازم بذکر است که شما در دنیال کردن افراد دیگر محدودیت دارید و فقط می توانید ۷۵۰۰ نفر را فالو کنید که البته بعید است برای شما مقدار کمی باشد!
اینستاگرام

اینستاگرام
مراقب باشید ریپورت نشوید

به زبان ساده اگر تخلف یک شخص در این شبکه اجتماعی را گزارش کنید، یعنی او را ریپورت کرده اید و اگر کسی تخلف شما را گزاش کند یعنی ریپورت شده اید.

ریپورت شدن ممکن است در اثر به اشتراک گذاری یک تصویر نژادپرستانه، کپی غیر مجاز و… صورت گیرد؛ البته این را هم اضافه کنیم که گاهی ممکن است کسی تنها به این علت که با شما مشکل شخصی دارد، ریپورت‌تان کند!

در هنگام گزارش تخلف یک کاربر، اینستاگرام از شما علت ریپورت کردن او را می پرسد که شما نیز باید جواب منطقی و معقولی داشته باشید؛ پس از آن اینستاگرام از شما تشکر کرده و ارتباط میان شما و او را قطع کرده و به اصطلاح آن پیج را بلاک می کند. نکته دیگر اینکه ریپورت کردن تنها برای کاربر نیست بلکه شما می توانید فقط یک کامنت را هم ریپورت کنید.
ریپورت یک کامنت

ریپورت یک کامنت

امیدواریم که همه کاربران دنیای مجازی از این شبکه اجتماعی محبوب بشکل صحیح و شایسته استفاده کنند.


شبکه های اجتماعی
اینستاگرام، یک شبکه اجتماعی محبوب
وب تازان

نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: