مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

زنان توانای عرصه کسب و کار را بشناسید

۱۳۹۶/۰۳/۱۷ 2881 بازدید
زنان توانای عرصه کسب و کار را بشناسید
کد مطلب : 489805

اخیرا بحث های استارت‌آپ بسیار محبوب شده و افرادی و گرو ه هایی توانسته اند در کنار هم تحول عظیمی را در معادلات موجود در بازار بوجود آورند و باعث پیشرفت و رشد بازار شده و برای جامعه توسعه را به ارمغان آورند.

امروز قصد داریم در مورد یکی از استارت‌آپ های تحت وب را برای شما معرفی کنیم، بله مامان پز ، این برنده سومین استارت تاپ ویکند تهران ، هنوز در مراحل ابتدایی چرخه حیات خود قرار دارد، اما توانسته جایگاه خوبی را در بازار پیدا کند و محصول خود را به مشتریان هدف معرفی کند.این مطلب برای آشنایی با زنان توانای عرصه کسب و کار برای شما تهیه شده است، مشاغل زنان یکی از فرصت هایی است که می تواند این امکان را برای این قشر فراهم آورد تا بتوانند با توجه به ویژگی های خود به سمت تعالی و رشد حرکت کنند.
بانوان کارآفرین
بانوان کارآفرین

مامان پز همانطور که از نامش پیداست به کمک اینترنت ، میان تولید کننده و مصرف کننده پلی را ایجاد کرده است، اگر بخواهیم مدل کسب و کار مامان پز را به زبان ساده بیان کنیم باید بگوییم، تولید کنندگان افرادی هستند که در منازل می توانند غذاهای بسیار سالم و با کیفیت را تهیه کنند ، البته نه در حجم انبوه. از طرف دیگر مصرف کنندگان افرادی هستند که تمایلی برای خوردن فست فودهای آماده ندارند و ترجیح می دهند که از غذاهای سالم پخته شده توسط مامان ها استفاده کنند. در اینجا باید گفت انتخاب نام مامان پز ، انتخاب بسیار هوشمندانه و به جایی بوده است چرا که شنونده را به صورت ناخودآگاه به یاد دست پخت مادرش می اندازد.
بانوان کارآفرین
بانوان کارآفرین

این نوآوری ، در بازار جدید است ، چرا که با استفاده از اینترنت ، متقاضیان و عرضه کنندگان را به هم نزدیک کرده و توانسته با استفاده از پلتفرم چند وجهی خود، دو سمت بازار را به هم نزدیک تر کرده، صاحب این کسب و کار جدید و نوپا خانم تبسم لطیفی است که توانسته با پشتکار و تلاش خود این کسب و کار را هدایت کند. در ادامه به معرفی بیشتر خانم لطیفی پرداخته تا از نزدیک با این بانوی توانا آشنا شوید.

خانم تبسم لطیفی در حال حاضر در یکی از شرکت های گروه مالی پاسارگارد در حوزه توسعه محصول فعالیت می کند، تحصیلات ایشان در مقطع کارشناسی مهندسی برق بوده است و در مقطع ارشد توانسته اند مدرک خود را از دانشگاه شریف در رشته MBA دریافت کنند. شاید برای شما جالب باشد که مامان پز اولین تجربه این بانو در این عرصه می باشد .
بانوان کارآفرین
بانوان کارآفرین

خانم لطیفی در مصاحبه های خود گفته است ، که ایده این طرح زمانی به ذهنش خطور کرده است که افراد زیادی به دلیل مشغله زیاد زمان برای تهیه غذا ندارند و از طرفی تهیه غذا در بسیاری از شرکت ها بر عهده کارمندان بوده است، این افراد از طعم غذاهای رستوران خسته شده و به دنبال تفاوت بوده اند. این بانوی ایرانی به خوبی این دغدغه را درک کرده و در حالی که تعداد زیادی از بانوان خانه دار وقت بسیار زیادی داشته و دستپخت بسیار عالی دارندکه مایلند درآمد شخصی هر چند کوچکی را داشته باشند.این خود پاسخی مناسب برای این مشکل بوده است که توانسته این کسب و کار را برای این جامعه و در مرحله بعد برای دیگر افراد توسعه دهد.


آشنایی با زنان توانای عرصه کسب و کار
مشاغل زنان
میهن کار

نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: