مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

ترامپ زیر ماتحت ملک عبدالعزیز در فرودگاه ریاض!

۱۳۹۶/۰۲/۳۰ 1264 بازدید
ترامپ زیر ماتحت ملک عبدالعزیز در فرودگاه ریاض!
کد مطلب : 487350

سفر ترامپ به عربستان سعودی و اعلام ایجاد "ناتوی عربی" را میبایستی مهمترین گام در راستای تئوری « موازنه تهدید» استفن والت بشمار آورد.
البته بهتر است آنرا "سازمان پیمان کشورهای مسلمان [سنی]" خواند. زیرا بغیر از کشورهای عربی ممالک افریقائی و آسیائی را نیز بزودی در بر خواهد گرفت. دونالد ترامپ در سفر خود به عربستان سعودی پشتیبانی همه جانبه آمریکا نسبت به ایجاد "ناتوی عربی" را اعلام خواهد کرد, که شامل فروش 350 میلیارد دلار اسلحه به این پیمان از جانب آمریکا خواهد بود.
محمد بن سلمان السعود 31 ساله پسر پادشاه, وزیر دفاع و معاون ولیعهد مسئولیت ایجاد این ائتلاف را به عهده دارد. باید متذکر شد که وی فردی کم تجربه نیست زیرا اعضای خاندان آل سعود از 13 سالگی مقامهای برجسته کشوری و لشکری را عهده دار میشوند.
محمد بن سلمان در 15 دسامبر 2015 « اتحادیه نظامی اسلامی» را تاسیس کرد. امروز در این ائتلاف 41 کشور از جمله پاکستان, ترکیه, مصر, اردن, مراکش, نیجریه, مالزی و ... عضویت دارند و سه کشور اندونزی, آذربایجان و تاجیکستان در حال مطالعات و ارزیابی های جدی برای پیوستن به آن میباشند. در تاریخ 6 ژانویه 2017 « راحیل شریف» فرمانده سابق ارتش پاکستان به عنوان رئیس اتحادیه نظامی اسلامی منصوب شد.
وزیر دفاع عربستان همزمان با تاسیس "اتحادیه نظامی اسلامی" مطالعات جدی در ساختار تشکیلاتی « ناتو عربی» را آغاز کرد. این بررسی ها که توسط کارگروه های وسیع و متعددی از چندین سال پیش در جریان بود بالاخره به تازگی مدل عملی و مناسبی را طراحی کرده اند که همزمان با ورود پرزیدنت ترامپ به ریاض اعلام خواهد شد. فعلا اعضای اولیه آنرا عربستان سعودی, مصر, اردن و امارات متحده عربی تشکیل میدهند و ایالات متحده آمریکا بدون عضویت در آن نقش سازماندهی و پشتیبانی را عهده دار میباشد.
تردیدی نیست که بزودی اعضای « اتحادیه نظامی اسلامی» در سازمان جدید تحلیل خواهند رفت. اما موضوعی که باید در نظر گرفت علت اصلی ایجاد چنین تشکیلات عظیم نظامی است. پر واضح است که برای مقابله با ایران, عراق و سوریه احتیاج به نیروهای نظامی به این وسعت نیست. اگر ایران و طرفدارانش مد نظر نیستند پس در مقابل چه نیروئی در حال شکل گیری هستند؟ واقعیت اینست که چنین نیروئی در مقابل « سازمان پیمان آتلانتیک شمالی» (همان ناتو) در حال ایجاد و صف آرائی میباشد.
استاتید محترم دانشگاه که تا بحال مفهوم « موازنه تهدید» را متوجه نشده اید و چنان با احترام از استفن والت بعنوان نابغه دهر یاد میکنید کمی با دقت به شکل گیری "ناتوی عربی" نگاه کنید.
در سفر اخیر ترامپ که به خدمت ارباب میرود با اعلام این مطلب فصل جدیدی در صف آرائی نیروهای جهان آغاز خواهد شد. و پارتی 68 میلیون دلاری نه بخاطر استقبال و تجلیل از ترامپ بلکه ورود به مرحله ای جدی برای نابودی طبیعت میباشد. البته باید در نظر داشت که تغییرات آب و هوائی بزرگترین اسلحه دشمن در نابودی طبیعت است.
همواره ماهیت خوفناک و مرموز خاندان بن سعود در پشت پرده های اسرار آمیزی مخفی مانده است. به عکس زیر که دقایقی پس از ورود ترامپ به فرودگاه ریاض گرفته شده است دقت بفرمائید. سه عکس بزرگ بر دیوار تمام صحنه نشستی که به صرف قهوه (عربی) اختصاص داشت را پر میکند.
از چپ به راست تصاویر « محمد بن نایف آل سعود» ولیعهد و در وسط « ملک عبدلعزیز» اولین پادشاه عربستان سعودی و در قسمت راست « ملک سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه کنونی عربستان سعودی خود نمائی میکنند. سه دست گل که از چپ به راست خم شده اند و یکی از گلهای آنها بصورت تعظیم در آمده است (که معرف ترامپ میباشد) مسیر حرکت تاریخ را نشان میدهد. مگر میشود در هر سه گلدان بصورت تصادفی یکی از گلهایشان به حالت تعظیم در آمده باشد؟
دقت بفرمائید که ترامپ را درست زیر ماتحت ملک عبدالعزیز نشانده اند و بغیر ملک سلمان کسی دستهایش را سلطان وار بر دسته صندلی نگذاشته است. اساسا پادشاهان سعودی هرگز اجازه نمی دهند که میهمانشان روبرویشان بنشینند! یعنی آنها کوچکتر از آنند که در مقابل آنها باشند! تمام تصاویر موجود دیدار پادشاهان سعودی و رئیس جمهورهای آمریکا را نگاه کنید.

گ. پ.
تهران – اردیبهشت 1396

نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: