مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

علت اصلی گرمایش زمین (2)

۱۳۹۶/۰۲/۰۴ 1681 بازدید
علت اصلی گرمایش زمین (2)
کد مطلب : 480966

علت اصلی گرمایش زمین (2)
بر طبق گزارشات متعدد سازمان ملل متحد آهنگ رشد افزایش درجه حرارت زمین نسبت به 50 سال پیش دو برابر شده است. هزاران هزار دانشمند و کارشناس بصورت تمام وقت در ده ها موسسه تحقیقاتی بزرگ و هزاران دانشگاه, اداره دولتی و خصوصی مشغول کندوکاو برای شناسائی علت اصلی این معضل خطرناک که حیات بسیاری از موجودات ساکن کره زمین را بطور فزاینده ای تهدید میکند در پی راه چاره اند. طی ده سال گذشته صدها میلیارد پرنده مهاجر که میلیونها سال قبل از پیدایش انسانها بر روی زمین زندگی میکردند کشته شده اند.
چرا تا کنون لشکر عظیمی که در بالا به آن اشاره شد نتوانسته اند هیچ کار موثری در این زمینه انجام دهند. طبیعت به هیچ وجه آنقدرها پیچیده نیست که کشف اساس و بنیان عوارض غیر عادی آن تا این درجه ما را به درماندگی و استیصال بکشاند. زیرا ما خود بخشی ار طبیعت هستیم و این جور مشکلات را باید به سادگی درک کرده و حل کنیم. پس مانعی که بر سر راه ما قرار گرفته است چیست؟
منطق ارسطوئی
دنیای امروز ما بر منطق ارسطوئی استوار و بنا شده است. ارسطو عقیده داشت برای تسلط بلامنازع بر مردم محدود کردن دسترسی آنها به دانش کافی نیست باید با برنامه های گسترده و مستمر و هوار کردن انبوه اطلاعات نامربوط و نادقیق آنها را به بیراهه کشاند. مضافا با گماردن رهبران نادان و فاسد در پستهای کلیدی و ترویج فساد در جامعه به این شوند تداوم بخشید.
ارسطو ادعا میکرد که خورشید و تمام اجرام سماوی به دور زمین میچرخند. او پس از نابودی کامل تمدنهای چند هزار ساله مصر, چین, ایران و ... و با بافتن خزعبلات پیچیده و گنگ و بسیار انبوه در ظاهری علمی توانست قریب 400 سال بشریت را گمراه کند. چگونه میتوان تصور کرد مردمانی که اهرام مصر را ساختند و یا هخامنشیان که بیش از 40 درصد جمعیت بشر را تحت فرمانروائی خود داشتند نداند که زمین به دور خورشید می گردد؟ و یا حتی یک دانشمند و مورخ نداشته باشند! تمام اطلاعات آکادمیک "علمی" موجود راجع به دنیای ماقبل ارسطوئی به استناد نوشته های شخصیتی ساختگی بنام « هرودت» میباشد. چرا باید مزخرفات دشمن را قبول کنیم. او با ذکر دو سه تا باریکلا و آفرین هر دروغی را که خواسته است بخصوص به ما ایرانیان چپانده است.
چه بسا بسیاری بویژه "اندیشمندان" ما نداند که در خارج از کشور هر سیاستمدار و ژورنالیست حتی دون پایه میداند که با بیان جمله « سوابق پر افتخار تاریخی ایران» سیاستمداران, تجار و اساتید دانشگاه و عملا همه مردم ما را آنچنان حالی به حالی و شیفته خود می کند که هر چه بخواهد را در اختیارش می گذارند!
کتاب فوق العاده حجیم و گنگ المجسطی که نجوم را با رمل و استرلاب در هم آمیخته است توسط تیمی به رهبری بطلمیوس سرهمبندی شد و قریب به 1500 (یکهزار و پانصد سال) حقیقت جویان را در سراسر جهان گمراه کرد. و عجبا که در دانشگاههای ما این شیاد ریاکار را دانشمندی محترم می دانند.
اسکندر مقدونی
در کتاب سرالاسرار آمده است که اسکندر مقدونی پس از بدست آوردن قدرت در ایران نامه ای به معلم خود ارسطو مینویسد و اظهار میکند که مردم اینجا از قابلیتهای کم نظیری برخوردار هستند کاش میتوانستم در عوض کشتارشان از آنان برای رتق و فتق امور این سرزمین پهناور استفاده کنم. ارسطو در جواب او مینویسد علل توانمندی خاصی را که در ایرانیان مشاهده کرده ای را باید در آب و هوا و خاک آنجا جستجو کرد. و برای بهره برداری از آنان نسخه چاه نمائی و ترویج فساد را تجویز کرد.
امروز یکی از نتایج بسیار موفق آن برای ایرانیان به سادگی و وضوح قابل رؤیت و ادراک است. متاسفانه اگر مردم بدبخت, مفلوک, بدجنس, ترسو, دروغگو, دزد و دغلکار ما فاسدترین مردم جهان نباشند بدون تردید از این لخاظ در ردیف اول قرار داریم. زیرا بیش از 2300 سال است که تخم و ترکه های ارسطو هر بلائی که توانسته اند بر سر ما آورده اند. اما علی رغم این حقیقت یأس آور و بسیار غمناک هنوز آن جوهری که در وجود ما منشأ درایت, خرمندی, شهامت, از خودگذشتگی, پشتکار و وقاری فاخر بود که ما را از دیگران متمایز میکرد و اسکندر را حیرت زده و مبهوت کرده بود دست نخورده باقی مانده است. اما زیر گرد و غباری چند هزار ساله مدفون است.

Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC)
سازمان ملل متحد درسال 1988 «آی پی سی سی» را تاسیس کرد نه از برای کشف و حل مشکل تغییرات آب و هوائی بلکه برای به بیراهه کشاندن "دانشمندان" رسمی همه کشورهای جهان وگرنه درک این موضوع که هزاران رودخانه (پهن ترن آنها 48 کیلومتر عرض دارد و سرعت جریان آب در برخی از آنان بیش از 145 کیلومتر در ساعت است) نقشی اساسی و بنیادین در خنک کردن زمین دارند نه احتیاج به سواد و نبوغ خاصی دارد و نه غامض است. رودخانه ها و جریان بادها از ارگانهای اصلی سیستم تهویه کره زمین است و ما با دست خودمان در روندی شتابناک تیشه به ریشه آنها میزنیم.
هفتاد و پنج هزار سد بزرگ و صدها هزار سد کوچک نه تنها مانع جریان طبیعی آب در بستر رودخانه ها هستند بلکه با ایجاد آب ساکن در پشت آنها تبخیر آب را بشدت افزایش داده اند. در دو دهه اخیر بیش از 20 هزار سد کوچک در ایالت کالیفرنیا بمنظور ایجاد خشکسالی ساخته شده اند که در این امر بسیار موفق بوده اند. توربینهای بادی نیز برای تضعیف نیروی باد با شتابی حیرت آور جلوی مسیر باد کاشته میشوند. در سال 2014 ایجاد الکتریسیته در جهان 16 درصد افزایش پیدا کرد و به رقم 369553 مگا وات رسید. امروز بیش از 4 درصد تولید برق با دزدیدن از انرژی باد تامین میشود.
از دوستانی که این یادداشت را از طریق فیسبوک دریافت میکنند خواهشمندم که از نثار بیلاخ و شکلک و ... پای این نوشته خوداری کنند. بیلاخ و غیره را برای خود نگهدارید. آیا متوجه نیستید که اینها ابزاری هستند که به منظور شکل دادن به ذهن ما و کنترل آن بوجود آمده اند.
باید مردم جهان خودشان در این مورد چاره اندیشی کنند. نباید به امید دولتمردان و متخصصان بود. آنها همگی اسیر نیروی مرموز و مکاری هستند که قصد نابودی ما را دارند. مگر در تورات و انجیل و قرآن این وعده را نداده اند؟ سعی کنید با چند کلمه هم که شده بهترین و سریعترین راه برای حل این معضل مهلک را در اختیار همدیگر بگذارید. باید جنبید فرصت زیادی باقی نمانده است.
پایدار باشید
پ. چ.
تهران – 24 آوریل 2017


نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: