مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

موخوره

۱۳۹۵/۰۸/۲۷ 482 بازدید
موخوره
کد مطلب : 364276

موخوره چیست؟
موخوره عبارتست از شکاف خوردن موی سر از نوک آن که توأم با این شکاف خوردن، موها معمولاً زبر می شود و خاصیت شکنندگی زیادی پیدا می کند.
علل موخوره :
مهمترین علت موخوره خشکی مو است که یکی از علل آن شستشوی مو با محلولهای محتوی اسید است. زمینه مزاجی نیز در ظهور موخوره مؤثر است بطوریکه این بیماری نزد خانمهایی که خسته و ضعیف هستند و نیز کسانی که به علت نارسایی و ناتوانی کبد دفاع بدنشان خوب نیست همچنین بانوانی که به علت بیماریهای دستگاه گوارش نمی توانند به خوبی مواد غذایی و ویتامینهای لازم را هضم و جذب نمایند، زودتر دیده میشود.
موخوره چگونه درمان می شود ؟
بهترین درمان و راه پیشگیری از موخوره علاوه بر حفظ نظافت و رعایت اصول بهداشت، چرب نگه داشتن مو با روغنهای سالم و طبیعی مثل روغن کرچک، روغن زیتون، روغن نارگیل و .... می باشد.
همچنین شستشوی سر با شامپوهای قلیایی است؛ شستشو با صابونهای ملایم نیز برای رفع موخوره مناسب است. ضمناٌ باید پس از خروج از حمام موهای خود را چرب نموده و با زدن برس سعی نمایید که چربی به تمام ساق موها برسد.
برای درمان موخوره باید موهایتان را پیوسته چرب نگهدارید تا جلوی شکنندگی آنها گرفته شود. نوک تارهای آن را مرتب بچینید. فراموش نکنید که همواره باید حفظ نظافت و رعایت اصول بهداشتی را بنمایید و نیز به تقویت مزاج خود بپردازید. چنانچه دچار ناراحتی دستگاه گوارش و یا ضعف و نارسایی کبد هستید حتماً به درمان آن بپردازید

نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: