مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

نیایش

۱۳۹۵/۰۸/۲۵ 364 بازدید
نیایش
کد مطلب : 363043

بیایید اشارتهای طلایی این فضای بیحد و کران را ندیده نگیریم آنان ما را برای همکاری با خود در نیایش به خداوند بزرگ دعوت می کنند. لحظاتی دیدگان خود را بر افق بی پایان فضا بدوزیم ؛ ما هم انگشتان محقر خود را برای اجابت به اشارتهای موجودات این سپهر نیلگون به آسمان بلند کنیم و لبی حرکت دهیم و با ندای " آه پروردگارا" خود را از خودسری در این جهان بزرگ و هدف دار تبرئه نماییم . خداوندا آنگاه که خاموشی شورانگیز جهان طبیعت را می بینیم، آنگاه که می بینم برگهای ظریف گلها در دامنه کوهی میروید و جلوه چند صباحی خود را بر پهنه زمین و آسمان نشان میدهد ولی آنچنان خاموش و ساکتند که حتی نسیم بهاری هم که آنها را مینوازد صدایی از آنها نمی شنود؛ در این حال میخواهم جزئی از طبیعت باشم و با خاموشی راز دل با تو بگویم.
روشنایی چمالت آنچنان خیره ام میکند که نه تنها زبان و لبانم از یاد میروند بلکه خویشتن را هم از یاد میبرم . ولی شورانگیزی سکوت این طبیعت پهناور با آن همه نمودها و آیاتش به زمزمه ام وادار میکند و صدای ضعیفم را با جرس این کاروان نور در هم می آمیزد در ابن حالتست که ناگهان درک میکنم به سخن گفتن پرداخته ام، آنگاه در می یابم که کوزه های ناچیز الفاظ را کنار گذاشته و در دریایی از نور غوطه ور گشته ام.
خداوندا ، در این معبد بزرگ که جهان هستی اش می نامیم و در این کارگاه سترگ که خاموشی بهت انگیزی صدای با عظمت تو را به گوش دل ما طنین انداز می کند، لحظاتی چند نور خود را در دلهای ما بیفروز و شامه ما را از نسیم ابدیت خود که بر روی این موجودات می وزد معطر فرما .

متخلص از کتاب : نیایش حسین (ع) در صحرای عرفات

نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: