مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

فساد اداری مالی

۱۳۹۵/۰۸/۲۱ 350 بازدید
فساد اداری مالی
کد مطلب : 362899

چندی پیش یکی از آقایان وزارت قضایی، عذرخواهی دارم. این جمله را به بی اطلاعی بنده از امورات کلی بگذارید. ما که وزارت قضا نداریم. نیروی قضایی داریم. البته بهتر است همان عربی اش را بگویم که به ریخت کسی برخورد شهاب سنگی نداشته باشد. بله؛ یکی از آقایان قضایی کشف کردند که در ایران فساد اداری و مالی زیاد است.
به نظر این حقیر این حرف شبهه انگیز است. آدم ها را به اشتباه می اندازد. مغزم معیوب و زبانم لال آدم خیال می کند این جنس از افساد در ازمنه پیش هم موجودیت داشته است. باید می گفتند:فساد مالی و اداری ایجاد شده. تا همگان بدانند که این نوع از فسادها جدیدالایجادند و سابقاً گوشهاباچنین کلماتی ابداً آشنا نبوده اند. البته بنده معتقدبه چند کلمۀ کلیدی زندگی هستم. از جمله: کشف-ایجاد- پیشرفت- تازگی و...
آقا مگر کشف چیز بدی است؟ در همه جای دنیا برایش پول خرج می کنند. حالا چه فرقی می کند چه چیزی کشف شود. مهم نوع کشف نیست. خود کشف مهم است. کشف یک سیاره یا یک نوع جدیدی از فساد مهم نیست.
البته ما باید شاکر باشیم که این نوع از افساد در همان نقطۀ ایجاد کشف شده است. اینطوری حتماً سد محکمی در برابرش ساخته خواهد شد تا از بزرگ شدنش جلوگیری شود. من که اصلاً نگران نیستم. فکر نمی کنم این دو نوع فساد که نوپا اهستند و تازه می خواستند برای خودشان جا باز کنند بتواند کاری از پیش ببرند.
اصلاً آقا، چیزی که در بین مردم جایگاه نداشته باشد و فاقد اصالت باشد که نمی تواند عمومیت یابد. مگر فساد اداری و مالی چیزی هست که در بین ما اصالت داشته باشد؟! کلاً خیال همه را راحت کنم، هر وقت پشت گوشتان را دیدید فساد اداری مالی را نیز خواهید دید که دم در آورده است. والسلام این متن تمام.

نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: