مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

خودروهای مدل S جدید تسلا با سقف تمام شیشه ای تولید خواهند شد

۱۳۹۵/۰۸/۱۵ 419 بازدید
 خودروهای مدل S جدید تسلا با سقف تمام شیشه ای تولید خواهند شد
کد مطلب : 362749

خودروهای مدل S جدید تسلا با سقف تمام شیشه ای تولید خواهند شد


به نظر می رسد بهبود فناوری های ساخت سقف، طی مدت اخیر ذهن آقای ایلان ماسک را حسابی به خود مشغول کرده است. تسلا به تازگی و با همکاری شرکت سولار سیتی، از فناوری جدیدی برای تولید انرژی خورشیدی در سقف خانه ها پرده برداری کرده است. در ادامه این خبر با تک شات همراه باشید.

با این حال، این دستاوردها هنوز هم تسلا را قانع نکرده، چرا که این شرکت امروز از تولید سقف تمام شیشه ای برای خودروی تسلا مدل S خبر داده است. به این ترتیب، و با حذف قسمت غیر شیشه ای از سقف این خودرو، زاویه دید پانورامیک در اختیار سرنشینان قرار می گیرد.

علاقمندان به خرید این خودرو باید مبلغ 1500 دلار بیشتر از مدل پایه را برای آن بپردازند. این مدل فاقد سان روف ساده خواهد بود. با این حال، اگر قصد استفاده از رادیو ماهواره ای یا باربند سقفی را دارید، همچنان باید مدل متعارف را سفارش دهید.


شاید شما هم نگران این موضوع باشید که سقف شیشه ای موجب می شود در هوای آفتابی، هوای داخل خودرو حسابی گرم شود، اما لازم است بدانید که تسلا فکر اینجا را هم کرده و گفته این شیشه قادر است تا 81 درصد از گرمای آفتاب و 98 درصد از اشعه UV آن را کاهش دهد. همچنین، با استفاده از اپلیکیشن موبایلی که همراه با این خودرو عرضه می شود، می توانید حتی قبل از اینکه سوار آن شوید، سیستم تهویه را فعال کنید.


تسلا این بار نیز همچون سایر نوآوری هایی که ارائه کرده، گروهی از متخصصین را در کنار هم گرد آورده و فناوری انحصاری خودش در زمینه تولید شیشه را تولید کرده است. این گروه از متخصصین مسئول انجام مطالعات و تولید شیشه های موردنیاز شرکت های تسلا و سولارسیتی هستند. پس از عرضه خودروی تسلا مدل 3 در سال آینده، این خودرو نیز با آپشن مشابهی در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

تسلا در عین حال که سرگرم ارائه آپشن های مختلف برای خودروی مدل 3 خود است، گزینه Ludicrous Mode را از همه خودروهای مدل S به جز مدل رده بالای P100D حذف کرده است.

نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: