مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

فواید انگور

۱۳۹۵/۰۸/۱۳ 437 بازدید
فواید انگور
کد مطلب : 362558

انگور برای مبتلایان به فشار خون و دیابت مفید است. محققان در یک تحقیقات که اخیرا آن را انجام داده اند متوجه شده اند که مصرف انگور با تنظیم متابولیسم برای مبتلایان به فشار خون بالا و دیابت نوع یک مفید می باشد. انگور به دلیل دارا بودن مواد خاص، موجب تنظیم متابولیسم بدن شده و به همین جهت برای بیماران مبتلا به فشار خون، دیابت و بیماریهای قلبی که اختلالی در روند منظم کار متابولیسم آنان به وجود آمده بسیار مؤثر است.
فشارخون بالا موجب بروز بسیاری از بیماری ها و عوارض می شود و یکی از دلایل آن نیز می تواند تجمع چربی در بافتها و رگهای بدن باشد و از آنجایی که انگور موجب کاهش کلسترول بدن می شود از گرفتگی رگها و عوارض بعدی جلوگیری می کند. بررسی ها نشان داده مصرف انگور می تواند فشار خون بالا را تا حدی کاهش دهد. محققان علوم تغذیه حتی به بیمارانی که اضافه وزن دارند و می خواهند وزن خود را کاهش دهند توصیه به استفاده از انگور می کنند.
بررسی ها نشان داده است که در پخت و پز نیز استفاده از روغن هسته انگور به اندازه روغن های دیگر موجب افزایش کلسترول نمی شود و با کاهش چربی ها، کاهش وزن را نیز تسریع می کند.
برای رسیدن به نتیجه مطلوب از نظر سلامتی کاهش کلسترول و فشار خون باید در حدود 300 میلی گرم از این روغن مصرف شود.
مصرف انگور پس از بیماری خاص یا عمل جراحی موجب تقویت بدن و از بین رفتن ضعف های ناشی از آن ها می شود. پژوهشگران معتقدند انگور همچنین در درمان التهاب معده و روده، سیاه سرفه، کم خونی، نقرس، سنگ های صفراوی و مسمویت های مزمن مؤثر است و از بعضی از بیماری های پوستی و ازدیاد فشار خون و حملات قلبی پیشگیری می کند.
انگور میوه ای است با ارزش که شامل ویتامین های آ، ب و ث می باشد. همچنین دارای مقداری منیزیم، کلسیم، آهن، فسفر، پتاسیم و آلبومین است.
امروزه در طب درمان های طبیعی از رژیم های مختلف انگور سیاه استفاده می کنند.
همچنین این میوه را برای درمان بیماری های یبوست، عوارض رماتیسم، کم خونی و حتی پیشگیری از سرطان سودمند می دانند.

نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: