مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

آیا طلاق خوب است یا بد؟

۱۳۹۵/۰۸/۰۳ 419 بازدید
آیا طلاق خوب است یا بد؟
کد مطلب : 362320آیا طلاق خوب است یا بد؟

انگیزه های انسانها در مقوله ازدواج و طلاق با یکدیگر بکسان نیست. قبل از هرچیز باید تعریفی از ازدواج، خانواده و طلاق ارایه کرد. خداوند برای تامین نیازهای روحی و جسمی انسان، ازدواج و خانواده را مقرر کرده است و برای کاهش جنگ و نفرت طلاق بنابراین طلاق به معنای ادامه کینه ورزی ها نیست. اگر برخی مردم برای سوء استفاده و انتقام از یکدیگر ازدواج می کنند و زود جدا می شوند، خداوند از اعمال این دسته از مردم راضی نیسانت.
هنگامیکه دو انسان دایم به یکدیگر بی احترامی می کنند و با هم سازگاری ندارند طلاق خوب است چون انسان در خانه ای که هر روز جهنم را می بیند افسرده و عصبی می شود. فرزندان نیز به پدر و مادری نیاز دارند که شاد و مهربان باشند. هنگامیکه پدر و مادر به خاطر دشمنی که با هم دارند نسبت به فرزندان بی توجه می شوند نیازهای روحی و روانی فرزندان نه تنها برطرف نمی شود بلکه به دلیل حضور در صحنه جنگ تبدیل به موجوداتی خشن و بی رحم می شوند. انسان باید احترام و محبت را از والدین خود یاد بگیرد و زمانی که چنین چیزی را هرگز آموزش نبیند کمبود شخصیتی پیدا می کند مگر آنکه بعدها در سن بزرگسالی برای رسیدن به بهشتی که خداوند وعده داده است به تنهایی تلاش کند و اگر تلاشش به نتیجه نرسد والدین عذاب وجدان پیدا می کنند چرا در تربیت فرزندان کاهلی کردند علاوه بر آن تا زنده اند برای رفتار ناهنجار فرزندان رنج می کشند.
طلاق در مواردی نیز به قدری بد است که شخصیت انسان را زیر سوال می برد به عنوان نمونه، طلاق برای دلایل کم اهمیت و مشاجره های کوچک، صحیح نیست. در هر خانه ای مشکلهایی وجود دارد که خانواده برای کاهش آن باید صبور باشد و تلاش کند. دعواهای لفظی که گاهی رخ می دهد ارزش متلاشی شدن یک خانواده را ندارد. به همین میزان، قهرهای کوتاه یا بلندی که برای سوژه های خنده دار و بچگانه رخ می دهد درست نیست.
طلاق حتی برای وضعیت نامطلوب اقتصادی بسیار بد است زیرا در هر زندگی یک کمبود وجود دارد و هیچ زندگی کامل نیست بنابراین برای کاهش مشکل های مالی باید اعضای خانواده با یکدیگر متحد شوند. آن دسته از مردم که وضعیت مالی خوبی دارند باید تلاش کنند تا وضعشان خوبتر شود. انسانی که به خاطر پول از خانواده اش بگذرد انسان لایقی نیست به خصوص مردمی که راحت طلب هستند و همه چیز را آماده می خواهند شایسته زندگی نیستند. زود جدا شدن نیز صورت خوشی ندارد. انسانها باید تلاش کنند تا نواقص و مشکلهای زندگی شان اصلاح شود. وقتی تلاش خود را کردند اما به نتیجه نرسیدند طلاق مجاز است.
نسیم نوید
کارشناس رسانه(خبرنگاری)

نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: