مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

چرا باید به فرزندان مسئولیت داد؟

۱۳۹۵/۰۷/۱۸ 695 بازدید
چرا باید به فرزندان مسئولیت داد؟
کد مطلب : 357250چرا باید به فرزندان مسئولیت داد؟

تربیت انسان تابع اصولی باید باشد که کوچکترین لطمه ای به شخصیت انسان وارد نسازد. متاسفانه درجامعه ما تربیت فرزند تابع سلیقه شخصی والدین است.
هنگامی که به فرزندان تا حدودی آزادی و مسئولیت داده شود وابستگی ها کمتر می شود. والدین گاهی حتی وقتی فرزندشان به 20 سال هم می رسد صبحانه آماده می کنند درحالیکه آماده کردنِ یک صبحانه، وقت و زحمت چندانی نیاز ندارد. نکته مهم اینجاست انسانی که حتی توان کوچکترین کار (آماده کردنِ یک صبحانه ساده) را ندارد هرگز نمی تواند در جامعه از مشکلها عبور کند؛ همینطور که در جامعه ما، آمار خودکشی به دلیل لیاقت کم انسانها هر ساله افزایش پیدا می کند یا حتی جوانانِ زودجوش و عصبی که تحمل هیچ گونه سختی را ندارند و بانی آن تربیت ناصحیح است.
دلسوزی بی جای والدین ناهمواری های زیادی را پدید می آورد. به والدین توصیه می شود از سن 13 سال کارهای شخصی فرزندان مثل تمیز کردن اتاق یا حتی دادن یک لیوان آب به آنها را به عهده نگیرند، حال چه فرزندشان پسر باشد یا دختر.
فرق گذاشتن در تربیت پسر و دختر نوعی دیگر به جامعه ما آسیب وارد کرده است. مردانی که حاضر به کوچکترین گذشتی نسبت به همسرشان نیستند تربیت شده مادرانی هستند که چای و میوه را با احترام مقابل پسرشان می گیرند.
والدین عزیز، شخصیت فرزندتان را به خاطر محبت های افراطی تباه نسازید. فرزندان شما روزی ازدواج می کنند و شما تا ابد مسئولیت فرزندان خود را به عهده ندارید.
نوشته نسیم نوید


نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(1)

شیرین ۱۳۹۵/۰۷/۲۰

عالی بود

دیدگاه خود را ثبت کنید: