مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

نحوه اپیلاسیون ناحیه تناسلی

۱۳۹۵/۰۷/۱۳ 811 بازدید
نحوه اپیلاسیون ناحیه تناسلی
کد مطلب : 357035با نزدیک شدن با سن بلوغ موهای ناحیه ی تناسلی پسران و دختران شروع به رشد می کند که از نشانه های آغاز سن بلوغ است. زدودن این موها از همان سنین نوجوانی اهمیت بسیاری دارد زیرا این موها چون در فضای بسته هستند، عرق و رطوبت را به خود جذب کرده و ممکن است باعث ایجاد عفونت های ادراری و دستگاه تناسلی شوند.

برای اپیلاسیون سه روش اصلی وجود دارد:
۱- استفاده از تیغ
۲- استفاده از کرم موبر
۳- استفاده از مومک

فقط دقت کنید که در روزهای قاعدگی اقدام به موزدایی نکنید زیرا پوست در این دوران حساس می شود و ممکن است پس از موزدایی دچار سوزش شود.

۱- استفاده از تیغ

استفاده از تیغ روشی سریع برای موزدایی است. برای این کار بهتر است از خود تراش هایی با بیش از یک تیغ استفاده کنید.
چنانچه موهای شما بلند است با یک قیچی کوتاه کنید. طول موها نباید زیاد بلند باشد و باید حداکثر نیم سانت باشد در غیر این صورت در تیغ گیر خواهد کرد.
یک کاسه ی آب هم دم دست خود بگذارید.
پس از استجمام روی صندلی بنشینید و پایتان را روی لبه ی وان به عنوان تکیه گاه بگذارید.مقداری خمیر اصلاح را با برس روی پویت بمالید. تیغ را از ناحیه ی تناسلی به سمت ران ها در جهت رویش موها بکشید. کشیدن تیغ در خلاف جهت موها باعث ایجاد موهای زیر پوستی می شود.
در فواصل کوتاه تیغ را در کاسه آب فرو کنید تا موها از سطح آن پاک شوند.

۲- استفاده از کرم موبر

کرم های موبر برای موزدایی بسیار عالی عمل می کنند، ضمن اینکه امکان زخم و خونریزی نیز با استفاده از این روش وجود ندارد. برای این کار نیز موهای شما باید حداکثر نیم سانت باشند زیرا موهای بلند به آسانی با کرم موبر پوشانده نمی شوند.
بهتر است از کرم های مخصوص پوست حساس استفاده کنید.
حداقل ۷۲ ساعت پس از آخرین موزدایی با تیغ اقدام به استفاده از کرم موبر کنید.
کرم را با کاردک روی پوست بمالید. ضخامت کرم باید تا حدی باشد که موها را کاملا بپوشاند. مواظب باشید کرم روی ناحیه ی تناسلی شما مالیده نشود. زیرا این قسمت بسیار حساس است. پس از ۱۰ دقیقه با یک کاردک تمیز موها را از روی پوست پاک کنید و با آب ولرم شستشو دهید.

۳- استفاد از مومک

استفاده از مومک برای خانم هایی که مشغله زیادی دارند، یا اینکه دوست دارند پوست لطیف تری داشته باشند روش بهتری است. ابندا باید موم را خریداری کنید. سپس نوارهایی از پارچه ی نخی تمیز ببرید. موها نیز نباید بلندتر از نیم سانت باشند زیرا کندن موها سخت و گاه دردناک خواهد شد.
بهتر است پس از استحمام اقدام به موم انداختن کنید زیرا روزنه های پوست باز تر می شوند و موها با درد کمتری بیرون کشیده می شوند.
موم را طبق دستور قوطی داع کنید و صبر نمایید تا موم کمی خنک شود زیرا استفاده از موم داغ باعث سوختن شما خواهد شد.
موم را با کاردک مخصوص روی پوست بمالید و پارچه را روی موم بگذارید.در حالی که نفس عمیق می کشید با یک حرکت سریع پارچه را در خلاف جهت رویش موها بکشید. این کار ممکن است در ابتدا بسیار دردناک باشد اما با ترشح آندروفین و مواد بی حس کننده توسط بدن، این درد بسیار کاهش خواهد یافت. ضمن اینکه موزدایی یا اپیلاسیون با مومک باعث نازک و ضعیف شدن پیار مو می شود. موهای جدید در این روش پس از ۲ تا ۳ هفته ظاهر خواهند شد.
موزدایی با موم و اپیلاتورهای برقی یا اپیل لیدی باعث ایچاد موهای زیرپوستی می شود. برای از بین بردن ای موها باید با تیغ رویشان بکشید تا از بین بروند.منبع: ataye

نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: