مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

لاپاروسکوپی بهترین درمان نازایی

۱۳۹۵/۰۷/۰۲ 459 بازدید
لاپاروسکوپی بهترین درمان نازایی
کد مطلب : 353064

لاپاروسکوپی بهترین درمان نازایی زنان شناخته شده است . لاپاروسکوپی یک روش جراحی است که در ان شکم با استفاده از ابزار پیشرفته و دوربین های دیجیتال بسیار ظریف مشاهده و جراحی می شود . این کار از طریق چند سوراخ کوچک در جدار شکم اتفاق می افتد .
http://zigil.ir/550_%d9%84%d8%a7%d9%be%d8%a7%d8%b1%d9%88%d8%b3%da%a9%d9%88%d9%be%db%8c-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%86%d8%a7%d8%b2%d8%a7%db%8c%db%8c.html
جالب است بدانید که اغلب جراحی های بزرگ مثل برداشتن کیسه صفرا و جراحی های کبد و طحال و همچنین بسیاری از اعمال جراحی زنان مثل برداشتن رحم، بستن لوله ها و برداشتن کیست های خوش خیم تخمدانی با لاپاروسکوپی امکان پذیر است . در لاپاروسکوپی ، جراح ابتدا یک سوراخ زیر ناف ایجاد کرده و از طریق یک لوله که به دوربین و منبع نور متصل است، داخل شکم را مشاهده میکند.

مزایای لاپاروسکوپی بهترین درمان نازایی

یکی از مزایای لاپاروسکوپی اینست که از نظر زیبایی مشکل ساز نیست . در لاپاروسکوپی بدلیل این که از طریق سوراخ های کوچک یک تا ۲ سانتی متری وارد شکم می شوند ، محل زخم جراحی بسیار کوچک و از نظر زیبایی اصلا مشکل ساز نیست .

در لاپاروسکوپی به دلیل برخورد کمتر هوای آزاد با داخل شکم، به احشاء آسیب کمتری می رسد و در نتیجه امکان چسبندگی های بعد از عمل کمتر می شود . به گزارش مجله اینترنتی زیگیل ،علاوه بر این در این روش درد و ناراحتی و نیاز به استراحت بعد از عمل نسبت به انجام همین عمل با روش جراحی باز یا همان روش جراحی معمولی، خیلی کاهش می یابد . ( لاپاروسکوپی بهترین درمان نازایی )

این روش فقط برای درمان نازایی نیست . کلا برای مشاهده داخل شکم است . بنابراین در مورد دختران جوان که می خواهند سال های بعد ازدواج کرده و بچه دار شوند،روش بسیار خوبی است ؛ زیرا همان گونه که گفته شد در این روش کمترین احتمال چسبندگی بعد از عمل و نازایی متعاقب آن وجود خواهد داشت .

برای تشخیص علت نازایی از لاپاروسکوپی استفاده می کنند. همچنین با کمک لاپاروسکوپی چسبندگی های لوله یا تنبلی تخمدان درمان می شود . برای انجام روش های کمک باروری لاپاروسکوپی کاربرد زیادی دارد ، مثلا برای برداشتن تخمک از تخمدان ها یا قرار دادن تخمک یا تخم بارور در لوله ها از این وسیله و این روش جراحی استفاده می شود. از لاپاروسکوپی در برخی بیماری ها مثل دردهای مزمن شکم به دلیل چسبندگی یا تحریکات عصبی خاص استفاده میشود . ( لاپاروسکوپی بهترین درمان نازایی )سخنان انیشتین و موفقیت در زندگی را مطالعه کنید .

البته هزینه این عمل و ابزارش گران است . درضمن باید یک جراح ماهر را برای این کار انتخاب کرد . این عمل مثل هر عملی ممکن است بصورت ناخواسته اسیب هایی برای شکم خانم ها داشته باشد . اما در هر حال روشی دقیق است که مزایای بسیاری زیادی دارد .

نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: