مکتب خونه همه چی دونا؟

فیزیک دانان نشان دادند که جاذبه زمین تحت تاثیر جهان کوانتومی نیست.

۱۳۹۵/۰۶/۱۹ 824 بازدید
فیزیک دانان نشان دادند که جاذبه زمین تحت تاثیر جهان کوانتومی نیست.
کد مطلب : 346909

فیزیک دانان نشان دادند که جاذبه زمین تحت تاثیر جهان کوانتومی نیست.
وقتی به فیزیک می اییم، نقش جاذبه زمین تقریبا در هر چیزی که در دنیا هست، می توانیم ببینیم.
-سیاره ها در مدار ستاره ها نگه می دارد- ستاره های در حال چرخش سیاه چاله ها، و خوب، همه ما در این سیاره گیر کردیم.
اما وقتی که تمام اجسام بزرگ در جهان بر روی جاذبه زمین تاثیر گذارند ،محققان یکبار دیگر در نشان دادن رابطه بین جاذبه زمین و مکانیک کوانتومی شکست خوردند.
به عبارت دیگر، فقط به نظر نمی رسد جاذبه،مراقب جهان کوانتوم باشد. و این یک جور بدشانسی برای امیدمان به تئوری هرچیز.
بیاید به بالا برگردیم در فکری دیگر، زیرا همه ماده کوانتوم/کلاسیک میتواند کمی کثیف باشد.
در فیزیک اساسا دو نظریه داریم که جهان را توضیح می دهد –فیزیک کلاسیک، که شامل تمام کارهای انجام شده قبل قرن بیستم است که تقریبا رفتار همه چیز که شما می توانید ببینید، سیاره ها، ستاره ها، بشر و غیره را توضیح می دهد.
و بعد از ان مکانیک کوانتوم را داریم، که جدیدتر و با رویکرد پیشرو هست که تلاش میکند رفتار عجیب همه ذرات کوچک در جهان هستی از قبیل فوتون ها، الکترون ها و گریزان بوزون هیگز شرح دهد.
اما ممکن است شنیده باشید که فیزیک دانان واقعا می خواهند این دو تئوری را برای خلق یک "تئوری همه چیز" متحد کنند که می تواند تمام جهان هستی،هم ذرات کوچک و هم قابل مشاهده، را شرح دهد، با یک مجموعه شسته و رفته کوچک از معادلات.
و در اخرین مطالعات قسمتی از تلاش بر این بوده –یک گروه از دانشمندان چینی از دانشگاه هواژانگ از علوم و تکنولوژی در واهان از تکنیک جدیدی برای جستجوی ارتباط بین جاذبه زمین و اسپین کوانتومی، که مدرکی دال بر متصل بودن فیزیک کلاسیک و فیزیک کوانتوم شد، استفاده کردند.
بنابراین، براساس نظریه نسبیت عام –تعریف تئوری فیزیک کلاسیک-تاثیر نیروی جاذبه زمین برای همه چیز یکسان است.
این شناخته شد به عنوان اصل هم ارزی، و ان اساسا فقط به این معنی است، به لطف گرانش، اجسام با توده یکسان ممکنه است از یک مدار یکسان پیروی کنند اگر انها بجای خلا در سقوط ازاد باشند.
دیوانه تر از انچه به نظر می اید، ما ان را در وقت و زمان دوباره از اولین زمانیکه گالیله ازمایش کرد، میبینیم (بطور ناقص،
به لطف اثرات مقاومت هوا)در برج پیزا در سال 1589-و حتی می توانید این عمل را در ویدئو زیر ببینید:
اما فرضیه دانشمندان اینکه، اگر یک ارتباط بین فیزیک کلاسیک و مکانیک کوانتوم باشد، سپس –در کمترین سطح- جاذبه زمین باید کمی متفاوت از بستگی اسپین کوانتومی از یک جسم عمل کند.
اسپین کوانتومی یک مدل تکانه زاویه دار ذاتی است که عملکرد الکترون یا اتم را شرح میدهد و اساسا، اگر ما بتوانیم اعمال تاثیر بر روی جاذبه را پیدا کنیم، سپس می توانیم بطور باور نکردنی قول دهیم برای یک چشم انداز از تئوری متحد در اینده.
محققان تلاش کردند و شکست خوردند برای جستجوی تاثیر جاذبه در گذشته، اما در اخرین ازمایش، گروه چینی اساسا بازافرینی ازمایش سقوط ازاد گالیله در برج مشهور پیزا ، بر روی مقیاس خیلی خیلی کوچک ازمایش کردند.
انها دو روبیدیوم اتم با اسپین های متفاوت، چند میلینیوم درجه بالای صفر مطلق سرد کردند و انها را در لوله خلا گذاشتند.

آنها سپس یک ضربه کوچک با یک پرتو لیزر از زیر به آنها زدند که که آنها را به سمت بالا در لوله روانه کردند-در نهایت قبل از دوباره به پایین افتادن.خلق بالارفتن و ریختن چشمه ای از اتمها.
استفاده از یک تکنیک که تداخل اتمی نامیده شد که سوء استفاده از ساختار اتمها برای نظارت بر حرکت آنها در جزئیات باور نکردنی است، محققان دقیقا چگونگی افتادن سریع اتمها در هر زمان را اندازه گیری کردند.
انها فهمیدند که، با وجود داشتن اسپینهای متضاد، شتاب سقوط ازاد از دو اتم موافق با یکدیگر با یک قسمت از 10 میلیون-که لعنتی بسیار یکسان است.
و ان پیشنهاد که جاذبه دقیقا صفر درباره اسپین کوانتوم می دهد، که برای اینکه تئوری جلو برود مشکل ساز است.
اما-و این بزرگ است اما-این مطالعات فقط نشان می دهند که اثری وارد بر جاذبه نیست که بتوانیم ان را اندازه گیری کنیم. وتاریخ نشان می دهد که پژوهشگران بطور مداوم در اندازه گیری اشیا بهتر می شوند.
بنابراین کلاه خود را محکم بگیرید و برای این مطالعات در سالهایی که می اید، اماده باشید. اگر کسی یک تغییر در رفتار جاذبه قرار دهد، ما می توانیم یک پله به تئوری همه چیز نزدیک شویم. و اگر ما نکنیم، خوب، مسئولیت وجود دارد... این فضا نگاه کن.
این تحقیق در مجله فیزیکال ریویو لتر منتشر شده است.

ترجمه شدهPhysicists show that gravity isn't affected by the quantum world
http://www.sciencealert.com

نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

EliZe
نویسنده : EliZe