مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

آیا کلش اف کلنز به چینی ها فروخته میشود؟پیشنهاد 9 میلیارد دلاری چشم بادومی ها

۱۳۹۵/۰۳/۳۱ 403 بازدید
آیا کلش اف کلنز به چینی ها فروخته میشود؟پیشنهاد 9 میلیارد دلاری چشم بادومی ها
کد مطلب : 283916

بله دوستان درست خواندید،چشم بادومی های معروف قرار است این بار، بازی محبوب کلش اف کلنز را به تصرف خود در آورند،آن طور که از خبرها پیداست چندین بار برای خرید این بازی پیشنهاداتی داده شده است
شرکت سرمایه‌گذاری چینی Tencent Holdings پیشنهاد خرید 9 میلیارد دلاری کلش اف کلنز را داده است.


این شرکت مستقر در «شین زن» که درآمد سالانه‌اش بیش از 102 میلیارد دلار گزارش‌شده، در حال مذاکره با کمپانی فنلاندی «سوپرسل» است تا بتواند بازی محبوب Clash of clans را از آن خود کند.

بلومبرگ گزارش داد که چشم بادومی تنسنت به سهام سافت بنک است که سال گذشته از 51 به 73 درصد افزایش پیداکرده است.
این در حالی است که کلش در سال 2013 فقط 770 میلیون دلار فروخته شد.

این اولین بار نیست که مذاکره برای خرید کلش بین تنسنت و کمپانی فنلاندی انجام می‌شود چراکه به نوشته وال استریت آنها چندین بار باهم مذاکره کرده و قیمت را تغییر داده‌اند که امروز صحبت از 9 میلیارد دلار می‌شود.
سوپرسل یکی از کمپانی‌های موفق بازی‌سازی در اروپا است که در کنار کمپانی کینگ قرارگرفته است. گفتنی است کینگ مالک بازی معروف Candy Crash این بازی را در سال 2015 به مبلغ 5.9 میلیارد دلار به Activision Blizzared فروخت. البته در اصل این بازی برای فیس‌بوک در سال 2012 ساخته‌شده بود.


هدف چینی‌ها برای خرید کلش او کلنز گرفتن بازار پول‌سازی از روی گیم محبوب آسیایی‌ها است که درآمدزایی فوق‌العاده‌ای برای مالکین آن داشته است.
ارزش سهام تنسنت در بازار به بیش از 360 میلیارد دلار می‌رسد و عمده سرمایه‌گذاری این کمپانی روی اینترنت و محصولات مرتبط است. 3 بازی از 5 بازی محبوب چینی‌ها با داشتن هر کدام بیش از 500 میلیون کاربر از آنِ تنسنت است و بازی King of Glory شماره یک بازی‌ها در چین نیز متعلق به این کمپانی است.

البته تابحال تاریخچه ی خرید بازی ها بسیار بد و سیاه بوده! نمونه ی بارز آن بازی محبوب ماینکرافت بود که بعد از تصاحب توسط ماکروسافت با افت شدیدی روبرو شد و بسیاری از بازیکنان قدیمی آن دست از بازی کشیدند و به گیم های دیگر رو اورند.

بسیاری معتقدند زمانی که یک بازی یا حتی نرم افزاری از دست پدیداورندگان آن خارج شود رو به افول میرود،چرا که هیچ کس نمیتواند مثل خود سازنده ی اصلی ایده های جدید رو پیاده سازی کند.


نظر شما در این باره چیست؟ آیا به نظر شما فروخته شدن این بازی به یک شرکت چینی میتواند باعث پیشرفت بازی شود و یا آن را به نابودی می کشاند؟ آیا باید منتظر لوگوی Tencent در ابتدای بازی به جای سوپرسل باشیم؟


نویسنده:MORTEZA

نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: