مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

آموزش html . درس 1

۱۳۹۵/۰۲/۰۴ 273 بازدید
آموزش html . درس 1
کد مطلب : 218306

دوستان گرامی سلام.

امروز اولین جلسه از آموزش html را آغاز می کنیم.

صرفا با یادگیری html می توانید وب سایت خودتان را بسازید. خوشبختانه html بسیار ساده است و هر کسی می تواند از یادگیری آن لذت ببرد.

وبسایتهایی که در دنیای اینترنت می بینید همگی از html درست شده اند و در واقع هر وب سایت مجموعه ای است از صفحات مجزا که با html ساخته شده اند و از طریق لینک ها بین این صفحات ارتباط برقرار می شود. هر لینکی که در دنیای وب می بینید آدرس یک صفحه می باشد که با کلیک بر روی آن وارد صفحه مربوطه می شوید.

خوب حالا که دانستیم هر وب سایت چیزی نیست جز یک تعداد صفحه که با html درست شده است، حالا برویم ببینیم چگونه باید یک صفحه درست کنیم، اگر شما هنر ساختن یک صفحه را یاد بگیرید در واقع هنر ساختن یک وبسایت را فرا گرفته اید.

در ابتدایی ترین حالت، یک صفحه که با html ساخته شده است شامل کدهای زیر می باشد. بعد از این برای اینکه زبان مشترک فنی بین ما برقرار باشد، بجای کد از اصلاح تگ استفاده می کنم.

آموزش html

خوب حالا می پردازیم به معنای کدهای بالا که در واقع ابتدایی ترین حالت یک صفحه html را نمایش می دهد. در خط اول عبارت !DOCTYPE html قرار دارد که کار آن اینست که به مرورگر بفهماند که نوع صفحه html می باشد. کافیست شما این عبارت را دقیقا به همان شکلی که در تصویر می بینید در ابتدای صفحه خود قرار بدهید تا این مفهوم را به مرور گر بفهمانید.

در خط دوم عبارت html نوشته شده است که داخل یک جفت تگ قرار دارد. این عبارت بعلاوه تکرار آن در انتهای تصویر، در واقع ابتدا و انتهای صفحه html شما را تعیین می کند. اگر خوب دقت کنید می بینید که کلمه html در آخر صفحه در یک جفت تگ قرار گرفته است که ابتدای آن با یک علامت / متمایز شده است، اصطلاحا به اینها تگهای بسته می گویند. معمولا اکثر تگ های html به همین شکل هستند و در جایی یک تگ باز می شود و در جای دیگر بسته می شود و ما بین این دو محتویات آن تگ قرار می گیرد.

تگ بعدی، تگ head می باشد که بخش عنوان صفحه html را تشکیل می دهد، اگر به محتویات این تگ نگاه کنید می بینید که یک تگ title درون آن قرار گرفته است و عبارت Page Title داخل این تگ نوشته شده است. اگر این صفحه را در مرورگر خود اجرا کنید مشاهده خواهید کرد که Page Title در بالای مرورگر و بعنوان عنوان صفحه (عنوان تب مرورگر) نمایش داده می شود.

آخرین تگ body می باشد، محتویات داخل body در واقع محتویات صفحه html شما می باشد.

خوب اینهم از درس اول، برای اینکه این موارد را تمرین کنید هیچ ابزار خاصی نیاز ندارید و تنها کافیست برنامه notepad را در ویندوز اجرا کنید و تگهای داخل تصویر را عینا تایپ کنید. موقع ذخیره کردن این فایل پسوند .txt را از انتهای نام آن پاک کنید و بجای آن پسوند .html را قرار بدهید، خوب حالا فایل ذخیره شده را اجرا کنید. بصورت پیش فرض فایلهای با پسوند .html با مرورگر نصب شده بر روی ویندوز شما اجرا می شود و شما می توانید خروجی اولین برنامه نوشته شده توسط خودتان را مشاهده نمایید.

تبریک می گوییم، شما موفق شدید اولین صفحه وب خود را بسازید، البته این صفحه فقط عنوان مرورگر دارد و هیچ محتوایی ندارد، در درسهای بعدی با نحوه ایجاد محتوای داخل صفحه آشنا خواهید شد، همینطور با توجه به اینکه زبان ما فارسی می باشد، نحوه ایجاد یک صفحه با محتوای فارسی را نیز آموزش خواهیم داد.


نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

نقش اسپیلت های کم مصرف در کاهش انرژی

استقلال مالی

استفاده از وسایل مناسب برای گرمایش و سرمایش

استفاده مناسب از فضای منازل برای طراحی

مزیت محصولات سرمایشی استاندارد

اموزش افتتاح حساب پی پال

برترین جزایر دنیا

چرا باید از ضد حریق در سازه ها استفاده کنیم

مزایای استفاده کفپوش پلی اوره

تاثیر المان های شهری بر روی فرهنگ شهر نشینی

کاربرد ضد حریق چیست

سئو درون سایتی را بهتر بشناسید...

اهمیت دادن به رقیب در کسب و کارها

استخدام پشتیبان نرم افزار حسابداری فروشگاهی از سراسر ایران، محل کار در منزل خودتان (رئیس خودتان باشید)

ThisTemplate - راهی نو در طراحی سایت و طراحی سایت فروشگاهی

اصلی ترین راز موفقیت

پکیج هدیه ی مثلثات حرف آخر

فرمول بازاریابی

درآمد اینترنتی از فروش فایل

زبان بدن 1

آموزش باز کردن قفل ویندوز 7 و 8

آموزش ویدیویی زیست کنکور 96 با بهترین اساتید کنکور

انتخاب درست آنتی ویروس برای کامپیوترتان

کامپیوتر

برنامه مطالعاتی کنکور تجربی 96