شهر فرنگ خبر، سرگرمی، موسیقی، و ...

اخبار فناوری:مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس + رای گیری

۱۳۹۵/۰۱/۱۳ 2676 بازدید
اخبار فناوری:مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس + رای گیری
کد مطلب : 194760
مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاسمقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس + رای گیری


این روزها یکی از بحث های جذاب در حوزه ی تکنولوژی، مقایسه ی اسمارت فون های پرچم دار است. وقتی پای اپل و سامسونگ در بین باشد؛ این مقایسه، بسیار هیجان انگیزتر و جذاب تر هم خواهد شد. در این مقاله، به مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس پرداخته و در آخر با یک رای گیری نظر شما را در مورد این دو گوشی جویا می شویم.

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس

سامسونگ امسال با رونمایی از گلکسی اس 7، تفاوت هایش با آیفون را به حداقل رساند. این گوشی جدید که هنوز یکماهی از تولدش نمی گذرد، از نظر داخلی، تغییرات زیادی نسبت به گلکسی اس 6 داشته، اما از نظر ظاهر، بسیار کم تغییر کرده است. اما در مورد گلکسی اس 7 اج، قضیه کمی فرق دراد: اج 7 نسبت به نسل قبلی خود، بزرگتر شده و به همین دلیل، رقیب جدی تری برای آیفون 6 اس پلاس به شمار می رود.

آیفون 6 اس پلاس، بدون شک، پیشرفته ترین اسمارت فونی است که اپل آن را با طراحی و ویژگی های سخت افزاری بهتری نسبت به نسل قبلی ارائه کرده است. با وجود اینکه شش ماه از تولد این گوشی می گذرد، همه ی کارشناسان، آن را جدی ترین رقیب گلکسی اس 7 اج می دانند. اجازه دهید وارد گود رقابت شده و به مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس بپردازیم.

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس : طراحی

همیشه اولین مولفه ای که برای بررسی به آن برخورد می کنیم، طراحی یا نمای ظاهری گوشی است. دورنمای گوشی، یکی از مواردی است که کاملا سلیقه ای است و به نظر شخصی هر کس بستگی دارد. اما به طور کلی، شاید بتوان گفت اس 7 اج، جذابیت بیشتری داشته و به خاطر کناره های خمیده و غیرمعمولش، افراد را بیشتر جذب می کند. از طرفی، این کناره های خمیده، حس بدون لبه بودن گوشی را به کاربر القا می کند. این گوشی مرکب از شیشه و فلز، برای بسیاری از افراد، مدرن تر و جذاب تر به نظر می رسد. در مقابل، آیفون 6 اس پلاس، طراحی بسیار سنتی تری داشته که زیباشناسی، تقارن و هارمونی بیشتری را  نشان می دهد و همانطور که گفتم بنابر سلیقه ی شخصی، برای برخی از افراد، دوست داشتنی تر و زیباتر از اج خواهد بود.

تاکنون در مورد جنبه ی زیبایی شناسی طراحی دو گوشی صحبت کردیم. اما اگر قرار باشد به سراغ اعداد و ارقام و مقایسه ی فنی تر برویم، گلکسی برنده می شود چرا که ساختاری سبک تر و فشرده تر دارد. از طرفی، گلکسی اس 7 اج، نسبت نمایشگر به بدنه ی منطقی تری دارد. اگرچه هر دو گوشی، نمایشگرهای ۵.۵ اینچی دارند، اما گلکسی این نمایشگر را در فضای کمتری، جای داده است و به همین دلیل، راحت تر می توان آن را استفاده کرد.

در عمل، هیچ یک از این دو طراحی، کامل نبوده و نقاط ضعف و قدرت خود را دارند. مثلا ضدآب و گردوغبار بودن، یک مزیت کلیدی برای طراحی گلکسی اس 7 اج به شمار می رود، می توانید مطمئن باشید اگر گوشی خود را در آب فرو ببرید یا نوشیدنی روی آن بریزید، همچنان به زندگی عادی خود ادامه خواهد داد. یکی از نکات منفی در مورد اج، این است که به دلیل سطح شیشه ای، اثر انگشت روی آن باقی می ماند، در حالیکه در آیفون 6 اس پلاس، به دلیل فلزی بودن بدنه، جای نگرانی نیست.

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس : نمایشگر

هر دو گوشی با نمایشگرهای ۵.۵ اینچی، فضای دید یکسانی را در اختیار قرار می دهند؛ البته گلکسی اس 7 اج با رزولوشن ۲۵6۰×۱۴۴۰، از پیکسل های فشرده شده تری نسبت به رقیبش با رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰  بهره می برد.

در واقع مهم ترین تفاوتی که دو گوشی در بخش نمایشگر دارند، تکنولوژی های ساخت نمایشگر است. گلکسی اس 7 اج به لطف نمایشگر امولد خود، دارای وضوح و دقت رنگ بهتری است. در واقع رنگ های نمایشگر اج، اشباع شده تر و زنده تر هستند. در مقابل، تکثیر رنگ ها در نمایشگر IPS LCD آیفون، بسیار عالی است.

آیفون 6 اس پلاس می تواند نور بیشتری را در اختیار شما قرار دهد، چرا که حداکثر روشنایی آن، ۵۹۳ نیت است، در حالیکه همین کمیت برای گلکسی اس 7 اج، ۴۹۳ نیت است. در مورد حداقل روشنایی، اج ۲ نیت و پلاس ۵ نیت در اختیار شما قرار می دهند، بنابراین می توانید هر دو گوشی را در تاریکی قبل از خواب و بدون سختی به چشم، به راحتی استفاده کنید. زوایای دید در هر دو گوشی، عالی است، اما آیفون دارای گامای بسیار سازگارتری است و در تمام نقاط، گامای نزدیک به ۲.۲ را دارد. در مقابل، اج، رنگ ها را کمی روشن تر از حد معمول نشان می دهد. (گاما، کمیتی است که در رابطه ی توانی بین سیگنال ورودی و شدت نور یا روشنایی ظاهر می شود).

یکی از ویژگی های تازه و البته جالب سامسونگ، نمایشگر همیشه فعال یا همیشه روشن است. این ویژگی به شما اجازه می دهد اطلاعات ضروی مثل زمان، تاریخ و تقویم را در حالت آماده به کار گوشی، همیشه بر روی نمایشگر ببینید. به عبارت دیگر، نیازی نیست تا تمام نمایشگر را فقط برای دیدن زمان با آب و هوا یا تماس های ناموفق روشن کنید. این ویژگی کارآمد به کمک نمایشگر امولد اج به راحتی قابل اجراست، چرا که در این نمایشگر، هر پیکسل با منبع نوری جداگانه ای تغذیه می شود. البته گوشی هایی مانند الجی G5 با وجود داشتن نمایشگر IPS LCD، این ویژگی را در آن قرار داده اند.

با چنین نمایشگرهای بزرگ و با کیفیتی، دیدن فیلم وعکس واقعا هیجان انگیز بوده و تجربه ی لذت بخشی بدست می دهد. البته دیدن ویدئوهای تمام صفحه در اج، به دلیل کناره های خمیده اش، می تواند کمی آزاردهنده باشد.

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس : حدواسط

هر دو گوشی، از آخرین نسل سیستم عامل مشهورشان بهره می برند. گلکسی اس 7 اج با اندروید مارشمالو 6 و آیفون 6 اس پلاس با سیستم عامل اختصاصی خود، یعنی IOS 9 عرضه شده اند. هر یک از این دو پلتفرم، خوبی ها و بدی های خود را دارند. ویژگی های بسیار زیادی در هر پلتفرم وجود دارد که برخی از آنها مانند مالتی تسکینگ درکنار هم و فیلپ بورد واقعاً مفید هستند و برخی دیگر، عملا نمایشی هستند. یکی از این ویژگی ها ، edge UX است، خصوصیتی که در اثر خمیده بودن لبه های اج 7، به وجود آمده است. با این قابلیت شما می توانید با کشیدن هریک از لبه ها، به میانبر اپلکیشن ها، ابزارها و مخاطبان دلخواه دسترسی پیدا کنید. مثلا بدون بستن اپلیکشینی که در حال کار با آن هستید، می توایند پیش بینی هوا را مشاهده کرده یا وارد حالت سلفی دوربین شوید. همان طور که گفتم، ممکن است این ویژگی برای بعضی افراد، نمایشی و حیله گرانه باشد و برای برخی کاملا مفید!

گیم لانچر، قابلیت جدید دیگری است که مجموعه ای از ویژگی های مرتبط با بازی مانند ضبط ویدئوهای گیم پلی و محدود کردن میزان اعلانیه های پاپ آپ، در اختیار کاربر قرار می دهد. ویژگی تازه ی دیگر، حالت چند پنجره ای اپلیکیشن ها در کنار یکدیگر است. زمانیکه در حال استفاده از اپلکیشن پیام رسان سامسونگ هستید، می توانید در نیمه ی پایینی نمایشگر و بدون ترک صفحه ی پیام، لینکی را در مرورگر باز کنید.

نوبت به آیفون 6 اس پلاس می رسد که دارای IOS نسخه ی ۹.۲.۱ است. اگر چه این پلتفرم، ویژگی هایی مانند نمایشگر همیشه روشن یا گیم لانچر ندارد، اما مثل همیشه، عملکردی روان و راحت داشته و حدواسطی زیبا و دوست داشتنی آن، چشم کاربر را نوازش می کند. جستجوی اسپات لایت آیفون 6 اس پلاس، به شما امکان می دهد تا درون گوشی یا وب را جستجو کرده و همچنین از پیشنهادهای سیری در مورد اخبار جدید بهره مند شوید. نایت شیفت، ویژگی دیگری است که با تنظیم دمای رنگی نمایشگر، به خواب شما را راحت تر می کند.

به یکی از ویژگی های جالب آیفون، یعنی لمس سه بعدی می رسیم که به فشار دست شما پاسخ می دهد. در واقع به کمک این ویژگی، شما می توانید با وارد کردن فشارهای متفاوتی به نمایشگر، اعمال متفاوتی را انجام دهید. لمس سه بعدی، نسل جدیدی از تعامل کاربر و گوشی است. حالا شما می توانید با فشردن بیشتر آیکون ها، زیرمنوهای مربوطه را نیز مشاهده کرده و به میانبرها دسترسی داشته باشید یا می توانید به ایمیل های خود نگاهی انداخته یا لایوفوتوها را در گالری خود ببینید.

مجموعه تصاویر زیر به ترتیب حدواسط گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس را نشان می دهند.

 

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس: عملکرد و حافظه

با مقایسه ی چیپست های اس 7 اج و 6 اس پلاس روی کاغذ، نمی توانیم مقایسه ی درستی داشته باشیم. پس بهتر است به سراغ بنچمارک ها برویم. اگرچه گلکسی اج سامسونگ با دو نوع تراشه ی اسنپدارگون ۸۲۰ برای آمریکا و اگزینوس ۸۸۹۰ برای سایر مناطق ارائه شده است، اما عملکرد این دو تراشه با وجود تفاوت های اساسی در ساختار، بسیار در واقعیت به یکدیگر شبیه است.

گلکسی اس 7 اج، در بیشتر بنچمارک ها از آیفون 6 اس پیشی گرفته یا حداقل با آن مساوی است، اما در واقعیت، هر دو گوشی، عملکرد روان و خوبی دارند. اج دارای رم ۴ گیگابایت است، در حالیکه پلاس دارای رمی ۲ گیابایتی است. برخلاف این تفاوت آشکار، مدیریت حافظه ی IOS بهتر عمل کرده و در واقع منابع حافظه ی کمتری استفاده می کند، در نتیجه مشکلی در عملکرد وجود ندارد. شکل زیر عملکرد گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس را در بنچمارک های مختلف نشان می دهد.

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس

در مورد حافظه، سامسونگ در دو کانفیگ ۳۲ و 6۴ گیگابایتی عرضه شده، به علاوه ی اینکه دارای یک شیار حافظه ی microSD نیز هست. این بدان معناست که شما می توانید حجم بسیار زیادی از اطلاعات را درون گوشی خود ذخیره کنید. اما در آیفون، مثل همیشه خبری از شیار حافظه نیست. در عوض این گوشی دارای کانفیگ های ۱6 ، 6۴ و ۱۲۸ گیگابایتی است که به نظر می رسد حافظه ی ۱6 گیگابایتی به هیچ وجه برای استفاده های امروزی مناسب نیست.

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس : دوربین

انگیزه ی بسیاری افراد از خرید گوشی، داشتن یک دوربین با کیفیت در هر مکان و زمانی است. به همین دلیل، دوربین، برگ برنده ی کمپانی های موبایلی محسوب شده و می تواند یک تنه، یک گوشی را در بازار محبوب کند. هر دو گوشی دارای دوربینی ۱۲ مگاپیکسلی به عنوان دوربین اصلی هستند، البته دوربین اج مسحورکننده تر به نظر می رسد، چرا که دارای گشادکی دیافراگم بیشتر۱.7 در مقابل ۲.۲ آیفون است. از طرفی اج، پیکسل های بزرگتر۱.۴ میکرونی نسبت به ۱.۲۲ میکرونی آیفون پلاس دارد. نتیجه اینکه، اج در نورکمتر، بهتر عمل می کند. اج همچنین به لطف تکنولوژی جدید سامسونگ یعنی Dual Pixel عملکرد بهتری در فوکوس اتوماتیک دارد. تثبیت کننده ی دیجیتالی تصویر در هر دو گوشی موجود است. (مجموعه تصاویر زیر به ترتیب حدواسط کاربری گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس را نشان می دهد)

 

برخلاف تفاوت های فنی، هر دو گوشی واقعا در بخش دوربین، عالی هستند. البته در موقعیت های مختلف مانند روز آفتابی و نور کم، اج کمی بهتر عمل می کند. تاری تصویر در اج کمتر بوده و همچنین، شاتر سرعت بیشتری دارد که دلیل آن، گشودگی بیشتر دیافراگم است که به اج اجازه می دهد تا در مدت زمان مشابه با آیفون، نور بیشتری را جذب کند. در مورد دقت رنگ ها، آیفون 6 اس پلاس، رنگ های گرمتری را بدست می دهد اما در مقابل رنگ های اج دقت بالاتری داشته و به واقعیت شبیه تر هستند. البته تفاوت بسیار اندک است.

به کمک عکس هایی که هر یک دارای نیمه ای از گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس هستند، می توانید کیفیت دوربین ها را در چند حالت مختلف مقایسه کنید. برای مقایسه ی بهتر کافیست، علامت فلش دو طرفه ی وسط تصویر را به دو طرف بکشید. در تمام عکس ها، نیمه ی سمت راست، مربوط به گلکسی اس 7 اج و نیمه ی سمت چپ مربوط به آیفون 6 اس پلاس است.

۱- حالت HDR

Samsung-Galaxy-S7-edge---HDRApple-iPhone-6s-Plus---HDR


۲- روز

Samsung-Galaxy-S7-edgeApple-iPhone-6s-Plus


۳- شب

Samsung-Galaxy-S7-edge (1)Apple-iPhone-6s-Plus (1)


مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس: کیفیت مکالمه

سامسونگ در اج 7 یک پله فراتر رفته و صدای مکالمه را بهبود بخشیده است. این گوشی حالا دارای یک حالت تازه به نام، حالت Extra Volume است که صدای مکالمه را زیاد می کند و به شما اجازه می دهد تا در مهمانی ها یا سایر محیط های شلوغ، صدا را بهتر بشنوید. در مورد کیفیت، صدا واضح بوده و تغییری ندارد و این یک بهبود نسبت به گلکسی اس 6 اج به حساب می آید. اگرچه آیفون هیچگاه در مورد کیفیت مکالمه، بهترین نبوده، اما صدای مناسبی دارد و در محیط های پرسروصدا هم عملکرد قابل قبولی دارد.

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس : باتری

گلکس اس 7 اج دارای یک باتری غول پیکر 36۰۰ میلی آمپری است که در صورت استفاده ی نرمال، به راحتی شما را یک روز تمام از شارژ بی نیاز خواهد کرد. البته در صورت استفاده ی کمتر و سبک تر، حتی می توانید دیرتر هم آن را شارژ کنید. میانگین عمر باتری نسبت به اس 6 کمی کمتر شده و این ناامیدکننده تر است.

در سمت مقابل، آیفون 6 اس پلاس دارای یک باتری 2750 میلی آمپری است که به راحتی برای یک روز، پاسخگوی نیاز شماست. اما با استفاده ی سبک تر، دو روز هم می توانید به سراغ شارژر نروید. دلیل این عملکرد مناسب باتری، بهره وری بهتر IOS  در حالت استاندارد است. بنچمارک ها نشان می دهند با شرایط کاملاً یکسان برای هر دو گوشی، اج به مدت 7 ساعت و ۱۸ دقیقه و پلاس ۹ ساعت و ۱۱ دقیقه دوام می آورد.

در مورد شارژ باتری، قضیه کمی فرق می کند. گلکسی اس 7 اج از ویژگی شارژ سریع و وایرلس بهره مند است و می تواند در مدت ۹۹ دقیقه به طور کامل شارژ شود ، این در حالیست که حتی با ۱۵ یا ۳۰ دقیقه شارژ هم می توانید چند ساعت عمر برای باتری خود جمع کنید. از طرف دیگر، آیفون 6 اس پلاس، شارژ سریع و وایرلس ندارد و 165 دقیقه زمان برای شارژ کامل لازم دارد.

نتیجه…

این هم از مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس.پس از مقایسه ی کیفی و کمی دو پرچم دار اپل و سامسونگ، نوبت به نتیجه گیری می رسد. نکته این است که هر دو گوشی، واقعا عالی بوده و ویژگی های منحصربفرد خود را دارند. با این حال به نظر می رسد گلکسی اج 7 با ابعاد فشرده تر و دوربین بهتر، رقابت را با فاصله ی اندکی پیروز می شود. البته داشتن شیار حافظه و ضدآب بودن هم از دیگر ویژگی های برتر اج است. در طرف مقابل، آیفون، رقیب با ارزشی است که با رابط نرم افزاری عالی خود، تجربه ی بی نظیری را در اختیار کاربر قرار می دهد.

اگر جزو طرفداران متعصب هر یک از این دو برند هستید، تقریبا مطمئنم نوشته های بالا، تاثیری بر شما نخواهد داشت، چرا که در نهایت، گوشی برند محبوب خود را گزینش خواهید کرد و مثل همیشه، پایان این راه، گزینش شماست.بنابراین ، لطفا در رای گیری زیر شرکت کرده و به گوشی محبوب خود رای دهید.

رای گیری

درباره این نویسنده

ناهید سادات ریاحی ، زاده ی اردیبهشت 6۹ و دانشجوی دکترای شیمی کوانتوم محاسباتی در دانشگاه شهید بهشتی است. او علاقمند به دنیای کوانتوم، تکنولوژی و موسیقی (رپ/راک) بوده و علاوه بر سردبیری دیپ لوک، به طراحی وب و نویسندگی در گجت نیوز، بیگ تم و ماهنامه جیبی GSM مشغول است. ( لینکدایناینستاگرام )منبع : gadgetnews.ir

نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

گردآوری توسط کهلیک
نویسنده : گردآوری توسط کهلیک
پر بازدیدها

[کنسول] دانلود Call of Duty: Black Ops III XBOX 360, PS3 - بازی ندای وظیفه: بلک اپس ۳ برای ایکس باکس 360 و پلی استیشن 3

دانلود اهنگ

دانلود فیلم

اخبار ایران

[کتاب] دانلود No Starch Press Ebooks Collection - مجموعه کتاب های انتشارات نو استارچ

[نرم افزار] دانلود Telerik UI for PHP + JSP 2016.1.112 Commercial Edition - دانلود کامپوننت های تلریک برای پی اچ پی و جاوا اسکریپت

[نرم افزار] دانلود Unity Professional v5.3.0f4 + Standard Asset Pack x64 - نرم افزار ساخت بازی

[موبایل] دانلود Pinball HD Collection - بازی موبایل پین بال

[گرافیک] فونت ایران سنس ۴ - Iran Sans 4 - پرطرفدارترین فونت فارسی در سال ۹۴

[صوت] دانلود مجموعه سخنرانی های محمود معظمی

[نرم افزار] دانلود AFT Arrow v6.0.1100 - نرم افزار مدل سازی و تجزیه و تحلیل دینامیک سیالات و تراکم جریان لوله

اخبار فناوری:مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس + رای گیری

خودرو:دانگ فنگ H30، محصول جدید ایران خودرو

شهید «محمد سخن‌دان» به شهدای مدافع حرم پیوست+عکس

اخبار دیدگاه:روش تربیتی موعظه؛ چالش‌ها و آسیب‌ها با تأکید بر آموزه‌های قرآنی

[صوت] دانلود تمامی آلبوم های لئو روجاس - Leo Rojas Discography

[نرم افزار] دانلود Pepakura Designer v4.0.0 - نرم افزار طراحی و ساخت الگوهای چند وجهی از مدل های سه بعدی

[نرم افزار] دانلود AIR Music Vacuum Pro v1.0.7 - پلاگین سینت سایزر برای ساخت صدای آنالوگ

پسری با وقارتر از پدر، تست هیوندا سوناتا LF

جامعه:تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی بخش دولتی و غیردولتی ابلاغ شد/ پزشک عمومی؛ ۲۲ هزار تومان

جدیدترین ها

سلامت:آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور

سلامت:مصدومیت بیش از ۱۷ هزار نفر به دلیل حوادث ترافیکی نوروز

سلامت:مصرف آجیل مانده سبب سرطان کبد می شود

سلامت:وجود یک ویروس مشترک عامل بروز دیابت و بیماری قلبی در برخی زنان

سلامت:کاسبی مغازه‌های حجامت در فصل بهار/حجامت، درمان و پیشگیری نمی‌کند

سلامت:وزارت نیرو به 4 استان سیل خیز کشور آماده باش داد

سلامت:قاتل ها عجیب غریب نیستند/80درصد قتل ها بر اثر نزاع خیابانی است

خودرو:آیا لوتوس و پروتون به پژو-سیتروئن می رسد؟

خودرو:عملکرد هوندا CR-V جدید در تست تصادف چگونه بود؟ + فیلم

فوتبال:کریس رونالدو ، 39 گل تا علی دایی!

فوتبال:نکته عجیب رده بندی پرتماشاگرترین لیگ های اروپایی: سقوط وحشتناک لالیگا

فوتبال:تاج: بازیکنان تیم‌ملی با تلاش خود شادمانی مردم را فراهم کنند

فوتبال:اشک‌های دختران فوتبالیست+عکس

فوتبال:دیوید بکام، خانه دارترین ستاره دنیا+عکس

فوتبال:بانوان اصفهانی پشت سپاهان (عکس)

فوتبال:اتوبوس مدرن تیم ملی رسما رونمایی شد +عکس و فیلم

دانش:کشف یک موجود عجیب و غریب و 2 سر در باغچه خانه+عکس

دانش:هشدار دانشمندان: تکرار یک فاجعه برای کره زمین پس از 252 میلیون سال

دانش:ابرهای روز قیامت!

بين الملل:به کار افتادن توپ جهنم داعش در موصل