مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

۵ نکته مهم پیش از شروع وبلاگ نویسی

۱۳۹۴/۰۷/۱۸ 246 بازدید
۵ نکته مهم پیش از شروع وبلاگ نویسی
کد مطلب : 14596

بسیاری از افراد به وبلاگ نویسی به چشم شغل رویایی شان نگاه می کنند چون رئیس خودشان هستند و می توانند از منزل کار کنند. در واقعیت وبلاگ نویسی کار آسانی نیست و دشواری های خاص خودش را دارد. پیش از شروع وبلاگ نویسی بهتر است این مطلب را بخوانید تا با این موضوع و چالش های وبلاگ نویسی بیشتر آشنا شوید.
پیش از شروع وبلاگ نویسی بهتر است بدانید:

1- وبلاگ نویسی کار آسانی نیست

وبلاگ نویسی ممکن است از نظر فیزیکی کار دشواری نباشد ولی زمان و انرژی زیادی می طلبد. درست است رئیس بالای سر شما نیست ولی نمی توانید به استراحت بپردازید. شما رئیس خودتان هستید و برای موفق شدن باید عزم خود را جزم کنید. ممکن است در ابتدا در مورد علایق خود بنویسید و بین مقاله های شما فاصله زمانی وجود داشته باشد ولی پس از پیشرفت کار و جذب طرفدار باید به طور مرتب مطالب متنوع و با کیفیت ارائه کنید.شروع وبلاگ نویسی - وبلاگ ایسام

2-به عنوان یک وبلاگ نویس باید مشکلات تکنیکی زیادی را برطرف کنید

یک وبلاگ نویس در ابتدای کار نمی تواند روی نوشتن مقاله تمرکز کند چون مسائل زیادی برای فکر کردن وجود دارد. مخاطب وبلاگ چه کسانی هستند؟ تبلیغات چگونه باشد؟ بهترین هاست برای وبلاگ من کدام است؟ کدام تم وردپرس را انتخاب کنم؟ اگر شما تخصصی در این زمینه ندارید ممکن است رد کردن این مراحل برای شما طول بکشد.شروع وبلاگ نویسی - وبلاگ ایسام

3-وبلاگ ممکن است تا مدتی درآمد نداشته باشد

اگر اولین بار است که اقدام به این کار می کنید برای کسب درآمد عجله نکنید چون معمولا محبوب و پر بازدید شدن وبلاگ طول می کشد. کسب درآمد به اندازه یک حقوق ثابت ممکن است تا ۲ سال هم طول بکشد.

4-وبلاگ نویسی کاری زمانبر است

این تصور که یک وبلاگ نویس هر چند روز یکبار یک مطلب می نویسد و بقیه مواقع به استراحت مشغول است بسیار اشتباه است. علاوه بر نوشتن پست ها کارهای بسیار زیاد دیگری هم باید برای معروف شدن وبلاگ انجام بدهید مانند فعالیت در شبکه های اجتماعی.

5-وبلاگ نویس باید به کارش اشتیاق داشته باشد

در هنگام شروع کار از خود بپرسید، اگر این کار هیچ درآمدی نداشته باشد آیا به آن ادامه می دهید؟ اگر جواب نه است بهتر است این کار را شروع نکنید. تهیه یک وبلاگ عالی بسیار زمانبر است و اگر انگیزه ای به جز پول وجود نداشته باشد به زودی خسته کننده می شود.
منبع سایت ایسام

نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: