فونت ایران سنس ۴ - Iran Sans 4 - پرطرفدارترین فونت فارسی در سال ۹۴

فونت ایران سنس ۴ یا همان خانواده فونت ایران سن‌سریف پرطرفدارترین فونت فارسی در سال ۹۴ بوده است. اکثر طراحان حرفه‌ای ایران جدید ترین طراحی‌های خود را به کمک این فونت انجام داده اند.
 
کافه بازار، دیجی‌کالا، آپارات، میهن بلاگ، بامیلو، شیپور، شاتل، ایرانسل، همیار وردپرس و صدها وب سایت و اپلیکیشن برتر ایرانی در سال ۹۴ فونت خود را به ایران سنس تغییر داده اند.

بسته کامل و بدون نقص این فونت که شامل ۹۰ فایل فونت مختلف (همراه با
لایسـنس قانونی)
را می توانید از سایت fontiran.com خریداری و دانلود کنید.

چرا فونت ایران سنس؟

۵ نوع فونت با ویژگی‌ها و کاربرد های مختلف
در نسخه فعلی (IRANSans4) پنج نوع فونت‌ مختلف با کاربردهای متنوع در بسته دانلودی وجود دارد:
۱- WebFonts: فونت‌های ویژه استفاده در وب‌سایت
۲- MobileFonts: فونت‌های ویژه استفاده در نرم افزارهای تلفن همراه
۳- SmallSizeFonts: فونت‌های سایز کوچک ویژه حروفچینی و صفحه آرایی نشریات
۴- Non_English: فونت‌های فاقد حروف و کاراکترهای انگلیسی
۵- Farsi_numerals: فونت‌های غیر استاندارد که ظاهر اعداد انگلیسی را فارسی نشان می‌دهد

تنوع وزن‌ها
خانواده فونت ایران سن سریف شامل ۵ وزن مختلف (خیلی نازک، نازک، معمولی، متوسط و بولد) است. که هر وزن با توجه به اندازه فونت، اهمیت خوانایی یا نمایشی بودن نوشته، سبک طراحی و یا حتی تیرگی و روشنی طرح می‌تواند کاربرد خاص خود را داشته باشد.خوانایی بیشتر
فونت ایران سنس بنابر دو علت به نسبت دیگر فونت‌های سن سریف فارسی خوانایی بیشتری دارد. یکی اینکه به سلیقه و سبک فونت‌های رایج در ایران نزدیک است و دوم اینکه ساختاری کاملاً حساب شده برای دستیابی به وضوح بیشتر در اندازه ریز دارد.

مقایسه فونت ایران سنس با وب فونت یکانچند زبانه بودن و اعراب گذاری دقیق
فونت ایران بجز فارسی همه کاراکترهای زبان عربی، انگلیسی و دیگر زبان‌های خاورمیانه ای مانند اردو، کردی و ... را شامل می‌شود و اعراب گذاری دقیقی دارد.

هماهنگی فارسی و انگلیسی
در نسخه های قبلی فونت ایران سنس اهمیت کمتری برای بخش انگلیسی فونت قائل شدیم. اما به مرور و بر اساس بازخورد کاربران متوجه شدیم. زیبایی و هماهنگی حروف انگلیسی با فارسی از اهمیت زیادی برخوردار است.پشتیبانی و به‌روزرسانی
فونت ایران‌ سن سریف به طور پیوسته در حال بهینه شدن و پیشرفت است. مسلم ابراهیمی طراح این مجموعه فونت از طریق وبسایت Fontiran.com تعامل کاملی با کاربران دارد و سعی می کند در هر بروزرسانی عملکرد این مجموعه فونت را ارتقاء دهد. در حالی که بسیاری از فونت‌های فارسی رایج متولی خاصی ندارند و سال‌هاست که تغییر و پیشرفتی نداشته‌اند.

بسته کامل و بدون نقص این فونت که شامل ۹۰ فایل فونت مختلف (همراه با
لایسـنس قانونی)
را می توانید از سایت fontiran.com خریداری و دانلود کنید.