مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

پایان جهان

۱۳۹۴/۱۰/۰۸ 646 بازدید
پایان جهان
کد مطلب : 102950

پایان جهان واینکه چه زمانی وتحت چه شرایطی صورت خواهد گرفت بزرگترین چالش دانشمندان علم فیزیک مییاشد.

درکل مساله ی پایان جهان بیشتر یک نظریه هست تایک واقعیت.
اینکه آیا جهان را پایانی هست یا خیر صدهاسوال در ذهن دانشمندان ایجاد می کند اما ازآنجاکه هرپدیده ی مادی یک شروع و یک پایان دارد اول بار ذهن به این مساله فکرمیکند که شروع و پایان جهان پس چگونه است؟

ما اینجا مستقل ازدیدگاههای دینی به قضیه نگاه میکنیم.همانگونه که فرضا به جریان برق وتوجیه چیستی آن ازدیدگاه دانش تجربی نگاه می کنیم.

اینجانب دارای تحصیلات آکادمیک در رشته ی شیمی هستم وازسالهای میانه دانشگاه عمیقا وارد موضوعاتی نظیر ماده فضا گرانش مغناطیس نور وازین قبیل شدم بنحوی که گاه بیست ساعت از روز دراین موضوعات می اندیشیدم وبا اطلاعات پایه ای که داشتم شروع به تفکرو مطالعه وبررسی خواص وصفات این پدیده ها کردم وسعی کردم استنباطهایی منطقی از تفکراتم داشته باشم.

درسال 1372 من باجدیت مساله ی چندگانگی سرعت نور را عنوان کردم اما اساتید مشاور دلایل ریاضی وعددی و فرمولی ازمن می خواستند البته من دلایل شفاهی داشتم.بهرحال درکناز این تفکرات مساله ی پایان جهان نیز در ذهنم همیشه وجود داشت.

ناگفته نماند که بدلیل بی اعتمادی به قشر علمی کشوربسیاری از نظریات وجرقه های علمی که میتواند دانش بشری را دگرگون کند درحالت خفته وخاموش خواهد ماند همانگونه خودم ازآن جمله افراد میباشم.

سرقت علمی وبی اعتمادی به اهالی دانشگاهی وعدم شایسته گزینی در منصب ها در حوزه ی دانش پس از انقلاب یکی از این دلایل میباشد.

بیاد می آورم یکروز درسال 1373 رفته بودم تا مقاله ای که راجع به ماده ونسبیت نوشته بودم در دانشگاههای تهران عنوان کنم برحسب اتفاق به دفتر یکی ازباصطلاح اساتید صاحبنظر معرفی شدم که رییس انجمن فیزیک آن دوره هم بود .

یادم هست که درحین توضیح مقاله ام بر روی وایت برد ناگهان ایشان عصبی شدند وجزوه ام را پرت کردند و گفتند: کسانی همچون تو عامل مرگ افراد در جنگ هستند
من هنوز بعد از گذشت 20 سال ازآن قضیه هنوز نفهمیدم که ربط آن حرف به مطالب مقاله من چه بوده است؟


بگذریم .قضیه ی پایان جهان و نظریه ی اینجانب در این باره یکی از جرقه های علمی میباشد که به دلایل گفته شده بیش از20 سال خاموش مانده است.

به امید روزی که اعتماد به جامعه ی علمی کشور باز گردد.

نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: