مجله اینترنتی کهلیک مجله ای برای تمامی سلیقه ها (سبک زندگی، سرگرمی، سلامتی، آشپزی، گردشگری، علمی، آموزشی و ...)

سفر و تفریح:افتتاح نمايشگاه گردشگري در کیش

۱۳۹۵/۱۰/۱۶ 30 بازدید


وي به جذب 4800 ميليارد تومان سرمايه گذاري بخش خصوصي در حوزه گردشگري در كيش اشاره كرد و بيان داشت: نتايج سرمايه گذاري هاي جديد با ايجاد جاذبه هاي گردشگري بيشتر در كيش تا 3 يا 4 سال آينده مشهود خواهد بود.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش با اشاره به تاكيد مقام معظم رهبري در اجرا و تقويت اقتصاد مقاومتي گفت: صنعت گردشگري يكي از بخش هاي مهم تحقق اقتصاد مقاومتي در كشور است.

گردشگري يكي از بخش هاي مهم تحقق اقتصاد مقاومتي است

به گزارش پول‌نیوز، "علي اصغر مونسان" طي سخناني در مراسم افتتاحيه هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری، هتلداری و صنایع وابسته در مركز همايشهاي بين المللي كيش افزود: آمار جذب گردشگران خارجي در ايران با توجه به ظرفيت هاي كشور در بخش هاي مختلف صنعت گردشگري، آماري مناسب و قابل توجه نيست و بايد با توجه به سرمايه گذاري كمتر و بازدهي بالاتر اين صنعت نسبت به بخش هاي ديگر زمينه هاي افزايش سرمايه گذاري در بخش گردشگري بيشتر از گذشته فراهم شود.

گردشگري يكي از بخش هاي مهم تحقق اقتصاد مقاومتي است


وي با اشاره به انتخاب گردشگري و تجارت به عنوان فعاليت محوري براي منطقه آزاد كيش در دولت تدبير و اميد اظهار داشت:  در راستاي ارتقاء و نوسازي زيرساختهاي گردشگري، 29 پروژه در بخشهاي مختلف زير ساختي و امور شهري كيش در حال اجراست.

وي به جذب 4800 ميليارد تومان سرمايه گذاري بخش خصوصي در حوزه گردشگري در كيش اشاره كرد و بيان داشت: نتايج سرمايه گذاري هاي جديد با ايجاد جاذبه هاي گردشگري بيشتر در كيش  تا 3 يا 4 سال آينده مشهود خواهد بود.

گردشگري يكي از بخش هاي مهم تحقق اقتصاد مقاومتي است

مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش با اشاره به برنامه هاي اين سازمان در افزايش ميزان ورود گردشگر به كيش گفت: در مرحله نخست توسعه گردشگري داخلي و سپس گردشگري خارجي در دستور كار قرار گرفته كه افزايش ورود گردشگر داخلي و آمار ورود 70 هزار گردشگر در تعطيلات دهه مباركه فجر امسال به كيش نشان دهنده مسير صحيح توسعه گردشگري داخلي در اين منطقه آزاد است.

گردشگري يكي از بخش هاي مهم تحقق اقتصاد مقاومتي است

وي با اشاره به اجراي پروژه احداث ترمينال جديد فرودگاه بين المللي كيش گفت: با افزايش ظرفيت براي پذيرش چهار و نيم ميليون مسافر ساليانه، كيش صاحب دومين فرودگاه بزرگ كشور پس از فرودگاه بين المللي امام خميني خواهد شد.

افتتاح نمايشگاه گردشگري در کیش

مونسان ابراز اميدواري كرد گردشگران نوروز 1395 بتوانند از ترمينال جديد فرودگاه بين المللي كيش استفاده نمايند.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش در ادامه با بيان اينكه منطقه آزاد كيش سه جزيره هندورابي، فارور و فارورگان را نيز در بر مي گيرد گفت: طرح جامع توسعه جزيره هندورابي با حضور مشترك مشاور خارجي و داخلي در حال نهايي شدن است و براي نخستين بار در كشور يك منطقه ابتدا مرحله بازاريابي و شناخت بازار هدف و سپس طرح اقتصادي و توسعه شهري را پشت سر مي گذارد.
 
وي تاكيد كرد: با احداث فرودگاه و بندرگاه هندورابي در سال 1394 اين جزيره به يكي موضوعات مهم گردشگري كشور مبدل خواهد شد.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش درادامه با اشاره به برپايي غرفه گردشگري كيش در نمايشگاههاي بين المللي گردشگري كشورهاي خارجي گفت: خوشبختانه اقدامات خوبي براي معرفي ظرفيت هاي گردشگري كيش در خارج از كشور انجام شده است.

وی افزود: پس از معرفي كيش در نمايشگاه گردشگري تركيه، تورگردان هاي بزرگ تركيه وارد بازار كيش شده اند و به زودي شاهد ورود گردشگران از تركيه به كيش خواهيم بود.

وي رشد ورود گردشگران خارجي به جزيره كيش را خوب توصيف و تاكيد كرد: اما اين ميزان هنوز بسيار پايين است و اميدواريم با توجه به تاثير گذاري اتفاقات و معادلات بين المللي و منطقه اي در آينده شاهد افزايش ميزان ورود گردشگران خارجي به كيش باشيم.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش به ورود گردشگران عراقي به جزيره كيش در سال جاري اشاره كرد و گفت: ورود گردشگران عراقي به كيش آغاز خوبي داشت اما با توجه به ناامني هاي داخل ی درکشورعراق تداوم برگزاري تورهاي گردشگري از اين كشور به تعويق افتاد.

مونسان در ادامه به ظرفيت هاي كشور لهستان و حضور غرفه كيش در نمايشگاه گردشگري اين كشور اشاره كرد و گفت: سالانه يك و نيم ميليون گردشگر از لهستان براي بازديد از آثار تاريخي و بهره مندي از آب و هواي آفتابي مصر به اين كشور سفر مي كنند كه ايران و جزيره كيش نيز داراي ظرفيت هاي مشابه است.

به گفته وي، آثار تاريخي شهر شيراز در فاصله زمانی نيم ساعته از مسیر هوایی با كيش قراردارد و آب و هواي آفتابي جزيره مي تواند بسته گردشگري مناسبي براي گردشگران لهستاني و جايگزيني با مقاصد مشابه ديگر مانند مصر باشد.

هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری، هتلداری و صنایع وابسته با حضور بیش از 90 شرکت داخلی و 11 شرکت خارجی  و دومین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی با حضور 150 شرکت و غرفه از 31 استان کشور و یک شرکت تولید صنایع دستی از کشور قزاقستان در محل سالن نمایشگاههای بین المللی کیش و در فضایی بالغ بر 9 هزار متر مربع از پنجم اسفند  آغاز به كار كرده و تا هشتم اسفند ادامه دارد.

در هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری، هتلداری و صنایع وابسته فعالان صنعت گردشگری از ایران و کشورهای مالزی ، ترکیه و کرواسی دستاوردها و ظرفیت های خود را در زمینه های گردشگری الکترونیک، هتلداری و صنایع وابسته ، خطوط هواپیمایی، تجهیزات و لوازم سفر ، جاذبه ها و رویدادهای گردشگری، مناطق آزاد ، اکوتوریسم، گردشگری سلامت، مبلمان و دکوراسیون هتل ها و موسسات مالی و اعتباری و بانک ها در معرض دید علاقه مندان قرار داده اند.

گفتنی است اجرای قرعه کشی سفرهای رایگان داخلی و خارجی ٫ ارائه بلیط جشنواره های جانبی و جنگ های شبانه که همزمان با این نمایشگاه در کیش برگزار می شود، از جمله برنامه های پیش بینی شده برای بازدیدکنندگان هشتمین نمایشگاه گردشگری ، هتلداری و صنایع وابسته است.

منبع : عصر ایران

نویسندگی در مجله اینترنتی کهلیک برای همه آزاد است، کافیست عضو شوید و دانسته هایتان را با سایرین به اشتراک بگذارید :

برای عضویت در مجله اینترنتی کهلیک کنید

سفر و تفریح:هنگام رانندگی از آغوش برادر مرگ فاصله بگیریم

سفر و تفریح:راه‌یابی، مکان‌یابی و هواشناسی در سفرهای نوروزی

هنر سیر و سفر:دور دنیا با یک دوچرخه

هنر سیر و سفر:هزینه های هتل های 4 شهر ایران در نوروز 96

هنر سیر و سفر:دلار، پوند یا یورو؛ کدام را به سفر ببریم؟

هنر سیر و سفر:فرق بلیط چارتر و سیستمی هواپیما

سفر و تفریح:دیدنیهای گران ترین شهر دنیا؛ زوریخ (فیلم)

سفر و تفریح:خودتان را در زیبایی های آلاسکا غرق کنید! (فیلم)

سفر و تفریح:ترفند جالب مار برای شکار در صحرا! (فیلم)

سفر و تفریح:پیکره سنگی بابا داوود عنبران (فیلم)

سفر و تفریح:باکو؛ پایتخت زیبای آذربایجان (فیلم)

هنر سیر و سفر:روی اعصاب ترین رفتار مسافران در هواپیما

سفر و تفریح:قاره شگفت انگیز قطب جنوب (فیلم)

هنر سیر و سفر:خوب بخوابید تا سفرهای عالی داشته باشید

سفر و تفریح:فستیوال زیبای بالنها در سوییس (فیلم)

هنر سیر و سفر:نکاتی که در سفر به خارج از کشور باید رعایت کنید

سفر و تفریح:نگاهی به زیبایی های شهر بارسلونا (فیلم)

سفر و تفریح:ده‌ها متر زیر زمین؛ چگونه شهر پنهان در ایران کشف شد؟ (+فیلم)

هنر سیر و سفر:ایرانگردی به سبک جوان ایرانی با روزی 35 هزار تومان!

سفر و تفریح:جذابیت های نیویورک؛ قلب ایالات متحده (فیلم)

جهانگردی:این هتل‌های خاص، زیر آب هستند

ایرانگردی:سفر نوروزی به پیشنهاد مرد طبیعت ایران (2)

ایرانگردی:روستاگردی به وقت نوروز 96 (1)

ایرانگردی:سفر نوروزی به پیشنهاد مرد طبیعت ایران (1)

جهانگردی:18 حقیقت درباره «تایلند» که نمی دانید

جهانگردی:جشنواره پرتقال بازی ایتالیایی ها در شهر «ایوریا»

ایرانگردی:عید کجا بروم؟

جهانگردی:آنتالیا و جاذبه هایی که از وجود آنها بی خبرید

ایرانگردی:سفر نوروزی به آذربایجان غربی، نگین ایران زمین

جهانگردی:عجیب ترین، زیباترین و سخت ترین فرودگاه های جهان

ایرانگردی:مسجد- مدرسه ای که از ترس مرگ ساخته شد!

جهانگردی:راهنمای خرید در بازار بزرگ استانبول

ایرانگردی:گسل تبریز؛ خفته‌ ناآرام در قلب آذربایجان

جهانگردی:11 مقصد گردشگری حلال در سال 2017

ایرانگردی:«نصف جهان» چگونه توریست ها را به سمت ایران جذب می کند؟

ایرانگردی:مراغه و صابون ۲۰۰ ساله اش!

جهانگردی:سفر به مکان های رویایی

ایرانگردی:معرفی هتل‌های ایران: هتل‌های اصفهان (1)

ایرانگردی:پارک های شیراز؛ تفرجگاه هایی در قلب شهر

ایرانگردی:هزینه اقامت در هتل های چهار شهر پرطرفدار ایران